Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Lajkit.cz

Tvrdá realita. Pouze v roce 2010 bylo utajeno 5135 vynálezů, které spadaly jako „škodlivé pro národní bezpečnost“

By  úno 21, 2017

Koncem fiskálního roku 2010 bylo 5135 vynálezů, které spadaly pod utajovací nařízení. Secrecy News to sdělila U. S. Patent and Trademark Office minulý týden. To je 1% nárůst oproti minulému roku a celkově nejvyšší za více než desetiletí.

Podle nařízení Invention Secrecy act of 1951 mohou žádosti o patentování nových vynálezů podléhat utajovacímu příkazu, který omezuje jejich vydání, pokud vládní organizace věří, že vyzrazení by bylo „ škodlivé pro národní bezpečnost.“

Současný seznam technologických oblastí, který je použit k prověřování žádostí o patent pro možná omezení podle Invention Secrecy Act, není veřejně dostupný a žádosti o jeho zveřejnění na základě zákona o svobodě informací nebylo vyhověno (o odvolání nerozhodnuto). Ale předchozí verze z roku 1971 získaná badatelem Michaelem Ravnitzkym je dostupná na internetu.

Většina uvedených technologických oblastí je úzce spjatá s vojenským využitím. Ale některé z nich spadají do daleko širšího spektra.

Seznam z roku 1971 naznačuje, že patenty pro solární fotovoltaické generátory prošly přezkoumáním a možným omezením pokud fotovoltaika byla efektivnější než 20%. Systémy převodu energie také pravděpodobně prošly přezkoumáním a možným omezením, pokud deklarovaná efektivita převodu byla „větší než 70-80%.“

Někdo by se mohl ptát, jestli zveřejnění takovýchto technologií by mohlo doopravdy být „škodlivé pro národní bezpečnost“, nebo jestli by byl opak blíže pravdě. Někdo by se mohl také ptát, jaké srovnatelné posuny v technologiích mohly být omezeny a dodnes nezveřejněny. Nebyly nám však poskytnuty žádné odpovědi, systém Invention Secrecy zůstává dále bez jakéhokoliv vnějšího dohledu.

Zdroj: suenne.cz

Loading...

Loading...

Webový portál Lajkit.cz ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.