Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Lajkit.cz

Neurochirurgové bijí na poplach. Toto by měla vědět každá žena...

By  čen 04, 2017

Mezi ženami a muži je mnoho rozdílů - nikoho snad nemusíme přesvědčovat o opaku! Teď se lékaři soustředili na rozdíl mezi… mužským a ženským mozkem.

Neurochirurgové z Loughborough University s profesorem Jimem Hornem odhalili, že nedostatek spánku má odlišný vliv na ženy a muže. Výzkumy nelžou!

Souvislost mezi nedostatkem spánku a fungováním mozku je mnohem důležitější u žen než u mužů. Koneckonců, existují i důkazy z každodenního života - zatímco on po hádce sladce spí, ona nemůže dlouho usnout, protože analyzuje celou situaci. A právě v tom je jádro problému - ženský mozek příliš… pracuje.

Podle profesora Horna je ženský mozek nastaven na řešení několika problémů současně - i to má ale své klady i zápory… žena chodí do práce, pečuje o domácnost a zároveň řeší ještě další 3 problémy - proto potřebuje spát déle než muž!

Osm hodin spánku je pro každou ženu přímo nezbytnost! Ženský mozek pracuje v tzv. pohotovostním režimu a dokáže fungovat nepřetržitě, proto je potřeba se na okamžik „vypnout“ a pořádně si odpočinout nebo se vyspat.

Podle profesora by měla každá žena jít spát před půlnocí, spát 8 hodin a… pochopit, že si to zaslouží, protože se její mozek zabývá několika činnostmi najednou!

Všechny ženy! Sdílejte tento článek svým partnerům a... jděte spát :)

Zdroj: 1

Loading...

Webový portál Lajkit.cz ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.