Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Lajkit.cz

Už nebudu mlčet. Odporný případ domácího násilí; Hůlkova expřítelkyně se svěřila, jak ji týrá manžel. Zlomil jí nohu, připravil o práci a…

By  čec 25, 2017

Jak hrozné je skončit s naprostým psychopatem? Příběh Adély Šeďové, jedné z našich nejznámějších muzikálových tanečnic, Krvinky v Draculovi na příklad, se kterým se nyní, ve stavu nejvyššího zoufalství, svěřila Facebooku, ukazuje, jak nebezpečné je se někomu slepě oddat a zcela se odstřihnout od bývalého života.

Kariéra tanečnice Adély Šeďové se odvíjela naprosto skvěle až do jejích devětadvacátých narozenin. Vystudovala konzervatoř, začala tancovat v muzikálech, dostala se do party kolem Richarda Hese a patrně největší popularity dosáhla v devadesátých letech v muzikálu Dracula. Tehdy také chodila s velkou hvězdou - Danem Hůlkou. Pak ale přišel zlom, kariéru tanečnice zcela opustila, provdala se totiž za právníka Miroslava Dudu. Porodila mu tři děti a stala se maminkou a ženou v domácnosti na plný úvazek, dokonce se s rodinou odstěhovala na chatu do lesů za Prahou.

Zlomil mi nohu

O Adéle bylo slyšet jen sporadicky, rozhovor dala naposledy před osmi lety, kdy líčila útrapy matky tří dětí a vlastně žádnou nespokojenost nedávala najevo, jen prozradila, že kariéru opustila na přání manžela. Jako rána z čistého nebe pak působil její poslední status z Facebooku, který se rozhodla šířit: „Dva roky, co jsem odešla od manžela, kvůli stupňujícímu se domácímu násilí a jeho nevěře. Nepomohlo roční docházení do spolku pro týrané ženy ani prosby a když mi zlomil nohu, prostě jsem vzala děti a odešla. Měla jsem připravený byt a zázemí. Manžel se začal omlouvat a brát vše zpět a dokonce uznal své chyby. Nevěřila jsem mu a nevrátila se,“ svěřila se Adéla v šokujícím přiznání, které ji muselo stát asi hodně sil.

Manžel posílá anonymy

Bohužel podle jejích dalších slov po dvou letech k nápravě nedošlo: „Teď to jsou dva roky. Vyměnila jsem dva právníky. Živořím v paneláku. Dvě nejmladší děti proti mně poštval a o nejstarší se snaží. Všude chodí anonymy o tom, jaká jsem kurva alkoholička, kdo ví co ještě. Zastrašil majitele bytu, u kterého jsem v nájmu a ten mi málem vypověděl smlouvu. Po doučovateli nejstaršího syna chtěl živnostenský list, takže ho teď nikdo doučovat nechce. V autě jsem několikrát našla odposlouchávací zařízení, nechává mě sledovat. Propustili mě po jeho intervenci z práce,“ vypráví Adéla dále.

Bojí se o život

Zastání prý nenašla nikde: „Našel si plno nových přátel, kteří jeho báchorkám věří. Všechny úřady a instituce selhaly a propast mezi mnou a milovanými dětmi je stále hlubší. Každý se ho bojí a každý mu ustoupí. Co chvíli je v televizi a v novinách se prezentuje jako zastánce týraných žen,“ píše Adéla, která se nyní dokonce obává o svůj život. Právě proto se rozhodla svůj příběh takto šířit: „Kdyby se se mnou, nedej bůh, něco stalo, tak já mám život ráda. Chci, aby to někde bylo zaznamenáno a tohle je asi nejbezpečnější způsob.“ Odpověď jejího manžela na sebe prý nenechala dlouho čekat: „Děkuju vám všem za podporu, moc si toho vážím, i když mě patrně za to, co jsem tu napsala, čeká další žaloba pro pomluvu, tak to muselo ven. Už nechci a nebudu mlčet, nechávat se dokola zastrašovat a terorizovat,“ uvedla Adéla.

Zastal se jí Daniel Hůlka

Adély se zastal jen její bývalý přítel Daniel Hůlka: „Přivítám cokoli, co by mohlo Adéle pomoct...“ poprosil Daniel. Navíc se ozvala také dcera Miroslava Dudy z prvního manželství: „Já jako dcera bych se ráda vyjádřila, že je mi táty líto. Trpí doopravdy diagnózou psychopat. Moje maminka díky němu trpí už dvacet let stockholmským syndromem. Nemám žádný důvod k tomu, abych se Adély zastávala. Moji rodiče se de facto kvůli jejich vztahu rozvedli. Otec mě poštval proti matce, bylo mi 14 a dodnes to nejde vrátit zpátky,“ líčí děvče skandální poměry v rodině.

Na kariéru se musela vykašlat

Dívka zcela potvrzuje Adélino vidění situace: „Byla jsem u toho, když otec Adélu soustavně ponižoval a týral. Poštval jí proti svým přátelům a rodině, zamknul jí doma, veřejně jí ponižoval s paní Motyčkovou a před dětmi jí říkal, že se nemá divit, když vypadá po třech dětech hůř než dříve, nasliboval jí, že když opustí kariéru, tak se o ní postará, že jí zřídí školku. Jeho systematické vydírání vedlo k tomu, že mu uvěřila,“ mluví Dudova dcera o tom, jak Adéla opustila kariéru a proč se už k tanci nevrátila.

Zdroj: 1

Loading...

Webový portál Lajkit.cz ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.