Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Lajkit.cz

Řekové opevňují hranice valem s kulometnými hnízdy a Bulhaři na migranty pustili vodu z přehrady

By  bře 12, 2020

Turecký prezident Recep Erdogan (AKP) po návratu z Bruselu převelel k řecké hranici dalších 1.000 vojáků speciálních jednotek.

Loading...

Mají provádět diverzní akce, které by migrantům na hranici umožnily překonat zátaras bráněný řeckou policií a armádou. Během noci na včerejšek se řecké hlídky staly několikrát terčem ostré střelby z turecké strany.

Řecká vláda odpověděla nasazením 71. výsadkové brigády „Pontos“ v oblasti Evrosu. Tento útvar je speciálně vycvičen a vybaven na pomoc při práci policejních sil a na boj proti organizovaným invazím nelegálních přistěhovalců. Je však také jednou z nejelitnějších jednotek v řecké armádě.

Armáda s pomocí zemědělců a dobrovolníků z řad řeckých civilistů současně pokračuje v opevňování hranice. Podél celé hranice s Tureckem je budován val označovaný jako systém HESCO. Tato metoda zemního valu byla vyvinuta řeckou armádou jako způsob rychlé výstavby opevnění, které vojáky chrání před střelbou. Na rozdíl od zákopů dává strážcům výhodu vyššího rozhledu. Val je rozčleněn pravidelně rozmístěnými kulometnými hnízdy. Z jednoho palebného stanoviště na druhé je vidět. Do valu jsou zabudovány silné světlomety, které hraniční úsek celou noc osvětlují.

Na žádost řecké vlády Bulharsko otevřelo přehradu Ivaylovgrad. Zvýšený průtok vody učinil pohraniční řeky Arda a Evros na řecko – tureckých hranicích nesjízdné pro hliníkové vojenské pramice, které migrantům dodala turecká armáda. Jindy klidná pohraniční řeka se proměnila v divokou vodu, která je v tuto chvíli pro migranty nepřekročitelnou překážkou. Bulharsko má v zásobě vodu i v dalších přehradách na horním toku Evrosu.

MUDr. Ivan David

Loading...
loading...

Loading...

Webový portál Lajkit.cz ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.