Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Lajkit.cz

Válka v ulicích Paříže: Migranti se mlátí hlava nehlava. místní raději nevychází. V ulicích jsou výkaly a odpadky...

By  lis 03, 2016

Ve středu časně ráno vypukly v jedné z módních pařížských čtvrtích násilnosti mezi skupinami migrantů. Ti do sebe hlava nehlava mlátili dřevěnými holemi. Situace ve francouzské metropoli se výrazně zhoršila poté, co byl uzavřen tábor v Calais, mnoho tamních obyvatel se kvůli tomu přesunulo do Paříže.

Oblast kolem stanice metra Stalingrad se změnila v uprchlický tábor, ve kterém navzájem soupeří gangy přistěhovalců. Na internetu se objevila videa a fotky zachycující šarvátku, která se v centru Paříže strhla ve středu ráno. Žadatelé o azyl s kapucemi na hlavě využívali k boji improvizované hole vyrobené z dřevěných desek. Zděšení chodci jen nevěřícně přihlíželi.

Podle serveru Express zatím není jasné, co masovou rvačku vyvolalo, poukazuje však a to, že v Calais proti sobě často bojovali soupeřící gangy převaděčů.

Kdysi klidné prostředí 10. pařížského obvodu, který býval turisticky velmi oblíbený díky nočnímu životu, živé hudbě a rušným barům a restauracím, se během posledních měsíců výrazně změnilo. Tamní obyvatelé netají, že mají strach. V posledních týdnech jim totiž přímo pod okny vyrostl špinavý uprchlický tábor, kde často dochází k násilí.

U stanice metra teď žije asi 2500 migrantů převážně ze Súdánu, Libye, Afghánistánu a Eritreje. Po uzavření nechvalně známé „Džungle" v Calais jejich počet výrazně vzrostl. Policie už v minulosti proti běžencům okupujícím centrum Paříže zakročila. Běženci se však během několika hodin na místo opět vrátili.

Obyvatelé kdysi populární čtvrti říkají, že squatteři jsou stále více násilní a nebezpeční, zpráv o přepadeních se v okrese neustále přibývá. Prodavač Faisal řekl francouzskému deníku Le Figaro, že místní obyvatelé žijí ve strachu, obávají se o budoucnost svého podnikání. „Zápach moči, výkalů a odpadků učinil ze Stalingradu nezdravé místo k životu. Místo je mrtvé – nikdo už sem nechce chodit. Lidé se bojí jít ven a zamykají se. Dělám vydělám méně než 60 eur denně. Ještě pár týdnů, jako byl tento, a zkrachuju," zoufá si. „Francouzští lidé k nim byli laskaví. Já vím, že jsou zoufalí, ale aspoň mohou udělat to, že budou respektovat zákony a pokusí se začlenit do francouzské společnosti," dodal.

Jeanne, další obyvatelka 10. okresu, řekla listu Le Figaro, že migranti se vůči místním obyvatelům chovají stále více násilně. „Nestydatí migranti chytí šperky a kabelky kolemjdoucích - dokonce kradou i chleba. Viděla jsem je bít lidi," uvedla.

Policie v uplynulém roce proti migrantům zasahovala asi třicetkrát, v pondělí francouzský prezident François Hollande slíbil uzavřít tábor nadobro. Ale 24 hodin po policejní operaci se na místě stany objevily znovu. Ukazuje se, že vyhnat migranty z Paříže není jednoduché.

Rozzuření obyvatelé požadují, aby byl tábor uzavřen jednou provždy, popisují například, že se z tábora uprostřed noci ozývají „hrůzostrašné zvuky". Marie, který bydlí hned vedle provizorního tábora, listu Le Figaro řekla: „Život tady se stal nesnesitelným. Více než 2500 squatterů bylo v září evakuováno, a nyní, o necelé dva měsíce později, jsou zpátky. A teď, když byl tábor v Calais uzavřen, se věci asi ještě zhorší."

Další místní, Monique, řekla, že „nenachází slova" a že je kvůli situaci „naprosto rozrušená". „Ulice jsou posety odpadky a výkaly. Slyšíme hrůzostrašný křik přicházející z tábora uprostřed noci," dodala.

Zdroj: 1

Loading...

Webový portál Lajkit.cz ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.