Print this page

Ruské vědecké kapacity si neví rady: Archeologové našli 300 milionů let starý šroub

By  bře 01, 2017

Existují četné archeologické nálezy, kterým věda nemůže porozumět. Narazili jsme na nespočet objevů, které skončily jako právě ty nálezy, které upoutaly pozornost výzkumných pracovníků, ale ještě musí byt přesněji vysvětleny. Podobně jako nechvalně známý 240 milionů let starý mikročip, tento miniaturní šroub, je nejpravděpodobněji další kuriózní krinoid.

Během zkoumání zbytků meteoritu, v roce 1998 skupinou Ruských vědců kousek od Moskvy, objevili kámen s pevně zafixovaným šroubem uvnitř. Geologové odhadli stáří horniny na 300-320 miliónů let, starší než existence dinosaurů. Důkazy svědčí o tom, že atomy železa šroubku a atomy křemíku kamene se ve skutečnosti rozdělily a sloučily, což naznačuje, že šroubek není posledním přírůstkem v hornině.

Ruští vědci zjistili anomální „artefakt“ náhodou, po pádu meteoritu v regionu Kaluga při provádění analýz, narazili na tajemný objekt, který se podobal modernímu-dnešnímu šroubku. Vědci byli zmateni a nevěděli, co si o tom mají myslet. Přišlo to z vesmíru? Je tento šroub důkaz starověkých civilizací, které obývaly Zemi před miliony let? Nebo je to jen další zkamenělý tvor? Fosílie okolo šroubku je asi 2 cm dlouhá. To bylo objeveno vědeckou expedicí, která byla provedena skupinou zvanou Kosmopoisk, což je vědecká skupina odpovědná za výzkum související s fenoménem UFO, kryptozoologický výzkum a paranormální jevy.

Původně pouze prohledávali zbytky meteoritu, který dopadl v regionu Kaluga v Rusku. Náhle narazili na šroubek,a po paleontologické analýze se ukázalo neuvěřitelné, že stáří „kamene“ je někde mezi 300 a 320 miliony let. Artefakt byl analyzován pomocí technologie rentgenového záření, které přivedlo vědce k dalšímu šoku, údajně je uvnitř ještě další šroubek.

Mnozí vědci se snažili vysvětlovat původ a podrobnosti o „šroubku“, někteří navrhovali, že by to mohly být pozůstatky Crinoids (Mořská zvířata, které tvoří třídu Crinoidea z řádu ostnokožců). Mnozí odmítají uvěřit, že se díváme na Crinoida i když to je nejpřesnější vysvětlení. Teorií o tom, co tento objekt je, je mnoho. Skeptici mají žně a oni milují odhalit podstatu různých objevů jako je tento, které nabízejí mnohem jednodušší odpověď, což naznačuje, že to nic není, pravděpodobně pozůstatky staré továrny, vozidlo, nebo cokoli jiného, co může dostat, čtenář hledá odpovědi jinde, aniž by věnoval velkou pozornost detailům, jako jsou věk, a oblasti, kde to bylo nalezeno.

Takže co to je? Šroubek, který dokazuje, že mimozemský život byl na Zemi přítomen před miliony let? Nebo je tu možnost, že by to mohlo být důkazem starověkých civilizací v minulosti, které vlastnily velmi vyspělé technologie? Jak je možné, že by šroubek mohl přežít „neporušený“ 300 milionů let? Jaká je jeho kovové složení? To jsou některé z otázek, které musí být ještě zodpovězeny, za účelem získaní úplného obrazu o tom, co tento objekt ve skutečnosti je.

Zdroj: suenee.cz

Loading...

Webový portál Lajkit.cz ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.