Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Lajkit.cz

Tento muž ve 20. století vydělával na živobytí fotkami s duchy

By  říj 25, 2015

William Hope byl v počátcích 20.století zaměstnán jako tesař. Jeho život se změnil v roce 1905, kdy na veřejnosti tvrdil, že zachytil na fotografii nějakou nadpřirozenou bytost - ducha, když fotografoval svého přítele. Po této zkušenosti všude říkal, že má schopnost fotografovat mrtvé.

A tak založil skupinu Crewe Circle, kde začal nabízet své schopnosti těm, kteří ztratili své blízké.

Bylo samozřejmé, že jeho práce velmi rychle lákala nejen ty, kteří chtěli fotografii svého blízkého, jenž byl už po smrti, ale také kritiky. Několik lidí přišlo s tím, že Hope použil dvojitou expozici, proto tyto fotografie vznikly.

Muž jménem Edward Bush chtěl dokázat, že je Hope podvodník, a tak nastražil past:

Poslal Hopeovi fotografii žijící osoby a předstíral, že je to jeho zesnulý syn.

Později Hopea navštěvoval. A Hope produkoval fotografie, na kterých byl přesně ten "duch", jakého Hopeovi poslal Bush. Přikládal také vzkaz: Drahému příteli Woodovi. (Přezdívalo se tak Bushovi)

V poslední době byla skupina fotografii Hopea objevena v Anglii:

Kritika i veřejnost se tedy snažili o objasnění jeho fotografického umu. Bylo zjištěno, že opravdu využívá dvojexpozice a že jsou jeho fotografie opravdu jen falešnými pokusy o ztvárnění duchů.

Fotografie byly také žádány především pro to, že byla velká část lidí po první světové válce truchlivých nad ztrátou svých blízkých. Proto se nechali tak lehce ošálit přesvědčivým Hopem. Avšak i přesto lidé chtěli tam někde uvnitř věřit, že jsou to opravdu fotografie jejich zesnulých příbuzných, a tak podporovali jeho práci.

Loading...

Webový portál Lajkit.cz ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.