Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Lajkit.cz

Tento muž je jedním z 10, kteří žijí s tzv. železnými plícemi

By  lis 13, 2015

Jak si takové železné plíce představit? Nejde o plíce, které by byly ze železa, daný pacient má své vlastní plíce jako zdravý jedinec, ovšem vlivem dětské obrny jsou většinou tito lidé úplně paralyzováni. A tak jsou ty jejich plíce lenivé nebo nedokážou dýchat samy, proto jim pomáhá systém železných trubic.

Nejsou to přístroje jako hadičky, když někdo sám vůbec nedokáže dýchat. Ale svým způsobem je to u těchto lidí jediná možnost, jak žít.

Jedním z těchto lidí je i Paul Alexander. Pochází z Texasu a nyní už má 68 let. Ve věku 6 let zůstal zcela paralyzován vlivem dětské obrny. Jeho plíce přestaly pracovat úplně. Od té doby je vlastně závislý a zároveň uvězněn v železných plicích, tedy přístroji, který mu pomáhá dýchat.

Je tedy 62 let v tomto nepraktickém, divném a pro zdravé lidi zcela šíleném válci, který pomocí železných trubek dokáže dýchat a tak pomáhá žít.

Hýbat může Paul poze krkem, hlavou a ústy.

Co je ale velice pozoruhodné, Alexandr cvičil vlastní dýchání, tím se zbavil železných plicí na několik hodin! To je úžasné!

Dokonce má 3 vysokoškolské diplomy, tomu se ani nechce věřit, že? Pokaždé, když se dostane pryč od těch železných plic, využívá tuto dobu, aby se mohl účastnit soudního sporu nebo vést jednu z mnoha řečí.

A jak sám říká: Nenávidím tento přístroj, ovšem na druhou stranu kdybych ho neměl, tak už nejsem naživu. Je sice mou klecí, ale zároveň mým kokonem.

Loading...

Webový portál Lajkit.cz ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.