Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Lajkit.cz

Neuvěřitelný příběh. Nejmladší matka historie porodila dítě v pouhých pěti letech...

By  pro 06, 2015

V roce 1939 vstoupila do ordinace doktora Gerarda Lozady hubená holčička s obrovským břichem. Jmenovala se Lina Medina a bylo jí pět let. Lékař se nejprve domníval, že má zhoubný nádor, ale když ji vyšetřil, ke svému velkému překvapení zjistil, že dívka je sedm měsíců těhotná!

O měsíc a půl později Lina porodila císařským řezem zdravého syna vážícího 2,7 kilogramu. Dostal jméno Gerardo, po ošetřujícím lékaři. Oba opustili nemocnici po pár dnech. Chlapec vyrůstal po boku Liny v domnění, že je jeho starší sestrou, teprve v 10 letech mu řekli, že je jeho matkou. Zemřel v roce 1979 na leukémii ve věku 40 let. Lina se v dospělosti vdala a v roce 1972 přivedla na svět druhého syna, který dosud žije.

Není to podvod?

Od začátku existovaly pochybnosti, zda se nejedná jen o smyšlenou historku. Nicméně v průběhu let celá řada vědců případ potvrdila na základě zkoumaní dochované zdravotnické dokumentace, zahrnující biopsii, rentgen plodu a fotografie pořízené lékaři. Došli k závěru, že Lima trpěla extrémně předčasným dospíváním, což je porucha, která je známa, avšak nikdy se nevyskytla u děvčátka tak nízkého věku.

Lina údajně menstruovala již v osmi měsících a v době porodu měla plně vyvinuté pohlavní orgány, rozšířenou pánev a prsa připravená ke kojení. Doktor Lozada přesto raději přistoupil k císařskému řezu, protože usoudil, že přirozený porod by pro tak drobnou dívku mohl být příliš nebezpečný. Při té příležitosti Lině odebrali vzorek vaječníku na biopsii, která potvrdila, že je zralý jako vaječník dospělé ženy. Lékaři však nezjistili, zda extrémně předčasnou pubertu způsobila hormonální porucha nebo narušená funkce hypofýzy.

Kdo je otec?

Neméně velkou záhadou také zůstává, kdo pětiletou dívku přivedl do jiného stavu. Lina jeho jméno nikdy neprozradila. Podezření sice padlo na jejího otce, kterého policie hned zatkla a vyšetřovala, ale pro nedostatek důkazů jej musela propustit. Lina, které je dnes 82 let a žije v chudinské čtvrti v Limě, stále odmítá novinářům poskytovat rozhovory.

Zdroj: extrastory.cz

Loading...

Webový portál Lajkit.cz ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.