Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Lajkit.cz

Poznejte 10 vynálezců, které zabily jejich vlastní vynálezy

By  Lajkit.cz kvě 15, 2016

Každý nápad něco stojí, ale tyto vynálezce v následujícím článku stály jejich výtvory vlastní život.

10. Henry Winstanley

 

Vymyslel dřevěnou konstrukci majáku, který umístil na Eddystonské skále. Byl si jistý tím, že odolá velmi špatným povětrnostním vlivům tak jednoho dne svou stavbu šel otestovat při té největší bouři. Maják bohužel nevydržel a celá konstrukce spadla a zabila ho i s dalšími pěti lidmi.

9. Alexander Bogdanov

Bogdanov byl všeuměl. Byl proslulý lékař, filozof a ekonom. Spisovatelská činnost byla také jeho koníček. Prováděl vědecké experimenty, které měli omlazovat lidi. Tyto experimenty prováděl tak, že účastníkůmdával krevní transfúze. Dostal, ale transfuzi jednoho ze svých pacientů, který měl malárii s tuberkulózou. Tyto infekce mu nakonec vzala jeho život.

8. Cowper Coles Phipps

Cowper Phipps Coles je vynálezce otočné věži pro lodě. Navrhl loď s názvem HMS Kapitán.Vytvoření této lodi požadoval několik změn, které byly zodpovědné za vzestup jeho těžiště. Tato loď se potopila dne 6. září 1870, a zabil téměř 500 osob, spolu s ním.

7. Karel Souček

Kakrel Souček byl kaskadér z Kanady známý pro svůj vynález modifikovaného sudu kterému říkal „kapsle“. Jednou ve své kapsli plaval dolů po Niagarských vodopádech a pád přežil . V roce 1985 se snažil senzaci v barelu sjet od vrcholu Houstonu Astrodome v Texasu. Tento bláznivý kousek nevyšel podle plánu a on utrpěl těžká zranění, která vedla k jeho smrti.

6. Franz Reichelt

Franz Reichelt byl krejčí z povolání původem z Rakouska. Získal si věhlas vytvořením prvního vlastnoručně vyrobeného padáku.Byl toho názoru, že by mu mohlo pomoci leťět rychle na zem. Seskočil z Eiffelovy věže a na sobě měl svůj padák, ale bohužel nefungoval tak jak měl. Zemřel na místě.

5. Otto Lilienthal

Otto Lilienthal je známý jako muž, který zavedl koncept plachtění. Provedl jako první úspěšný pokus plachtění. Lilienthal bohužel spadl z výšky 17 metrů a 9. srpna 1896 si zlomil páteř. Řekl po nehodě, že malé oběti jsou nezbytné pro větší cíle.

4. William Bullock

Bullock wan Američan, který byl revolucionář v polygrafickém průmyslu s jeho vynálezem rotačního tiskařského lisu. Snažil se opravit jeden z jeho tiskařských ale dostala se mu jeho noha dovnitř přístroje. Zemřel během operace, kde mu byla jeho noha amputována.

3. JG Parry-Thomas

Godfrey Parry-Thomas byl velšský motorový závodní jezdec. Udělal upravený vůz a nazval jej Babs. To mělo nevýhodu v tom, že nebyly kryté řetězy spojují kola do motorů. Zemřel v roce 1927, zatímco se snažil zlomit rychlostní pozemní rekord v jeho autě. Jeden z těch řetězů se náhle roztrhl a zlomil mu vaz. Zemřel okamžitě.

2. Thomas Midgley Jr.

Thomas Midgley Jr. byl chemik. Vynalezl olovnatý benzin a CFC. Nakonec dostal otravu olovem. Nemohl se hýbat po otravě, tak si udělal systém kladek a lan, aby se mohl zvednout z postele.Zemřel poté, co byl uškrcen jednou z jeho vlastních kladek.

1. Marie Curie

Marie Curie byl chemička a fyzička. Její příspěvky na objevu množství prvků jsou bezkonkurenční. Také získala slávu pro teorii radioaktivity a izolace radioaktivních izotopů. Zemřela 4. července, 1934 kvůli aplastickéanémie, jež byla kontaktně ozáářena z radioaktivních prvků.

Zdroj: [1]

Loading...

Webový portál Lajkit.cz ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.