Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Lajkit.cz

Tajemný případ Elisy Lim. Co se stalo tehdy 21leté dívce, která byla nalezena ve vodní nádrži?

By  říj 06, 2015

Proč tajemný? A kdo je žena jménem Elisa Lam?  V únoru roku 2013 několik hostů, kteří byli ubytovaní v hotelu Cecil Hotel v L.A., hlásili problémy s tlakem vody na jejich pokojích. Jiní hosté uváděli, že voda měla divnou chuť i zbarvení. 

Vyšetřování tohoto případu vedlo k vodní nádrži, která byla umístěna na střeše budovy. Po otevření bylo nalezeno tělo 21leté Elisy Lam.

Elisa z hotelu zmizela 5 dní před nalezením jejího těla. Policie si pustila veškeré záznamy, na kterých doufala, že najdou Elisu i příčinu jejího zmizení a následného nalezení ve vodní nádrži hotelu.

Na nahrávce, kde je u výtahu v hotelu, jde Elisa vidět. Chová se velmi podivně, dokonce to vypadá, že s někým hovoří. Stále se snaží mačkat tlačítka, ovšem vypadá to, že má poruchu. Nakonec své úsilí vzdá. V tutéž chvíli se výtah zavře a odjede. Náhoda?

Poté se dostala Elisa na střechu budovy, vlezla do nádrže s vodou, kde se utopila. To dělá příběh ještě podivnějším.

Historie hotelu Cecil

Cecil Hotel byl postaven v roce 1920 pro podnikatele, kteří cestují. Ovšem jeho hdonota byla velmi rychle překonaná jinými hotely v jeho blízkosti. A tak se stal postupem času domem, ve kterém začali žít lidé po delší dobu a za levný peníz. Tito lidé zahrnovali také dva sériové vrahy - Richarda Ramireze a Jacka Unterweara.

A nyní se dostaneme k těmto dvěma osobám v rámci tématu smrti:

Ramirez byl označován jako Nightstalker a žil v hotelu Cecil v roce 1895, a to v bytě v jednom z horních pater. Byl velmi nenápadný, protože si nikdo nepovšimnul toho, že zabil 13 žen. Vždy nechával své špinavé oblečení v kontejneru a vracel se do domu zadním vchodem.

Jack Unterwear byl obviněn ze 3 vražd v době, kdy byl ubytován v Cecil Hotel.

V 50./60. letech byl tento hotel znám především proto, že zde svůj život ukončovalo mnoho lidí skokem z jednoho z oken.

Incident

Krátce po incidentu s Elisou Lam se v okolí objevila tuberkulóza.

Příčina úmrtí

Oficiální vysvětlení smrti Elisy: přirozená smrt utonutím. Tedy nebylo shledáno, že by Elisu někdo zavraždil nebo násilně donutil k tomuto činu. Reportéři však tuto situaci sledovali ještě detailněji a zjistili, že je dosti nemožné, aby se k nádrži s vodou dostal někdo, kdo nemá přístup ani klíče na střechu. Navíc je střecha chráněna poplašným zařízením a samotné víko vodní nádrže je dosti těžké k otevření mužem, natož ženou jako byla Elisa. 

Existuje mnoho otázek. Odpovědi na ně jsou však skryty v mlze záhad.

Loading...

Webový portál Lajkit.cz ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.