Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Lajkit.cz

24 tvrdých lekcí, které vám pomohou dosáhnout vyšší úrovně života...

By  úno 01, 2018

Známý „iniciační“ pokřik z ukrajinského „majdanu“ se měl stát jedním z hesel mítinků na podporu „hlavního představitele ruské opozice“ Alexeje Navalného v neděli 28. ledna. (Foto East L.A., Carlos Galindo)

1. Nepředstírejte, že jste někým, kým nejste

Každá situace, v níž se nechováte upřímně, od vás lidi odpuzuje. Všichni máme po krk falše a neupřímnosti. Teď se nosí opravdovost.

2. Všichni jenom improvizujeme

Vím, že si myslíte, že člověk, který je generálním ředitelem, je úspěšný, pravdou však je, že pouze improvizuje. Nezná odpovědi na všechny otázky. Ve skutečnosti nikdo z nás neví, co děláme.

Po celý svůj život nepřestáváme být žáky. Neustále se učíme. Nikdo nevládne veškerou moudrostí a poznáním. Proto místo abyste usilovali o dokonalost, učte se být člověkem improvizujícím, stejně jako ti, které pokládáte za úspěšné.

3. Měli byste si víc vážit svého času

Odkládáte toho daleko víc, než si uvědomujete. Smartphone je novou formou vaší prokrastinace. Říkáte si, že když koukáte do telefonu, tak pracujete, ale to není pravda. Telefon vám krade čas a pokud si říkáte něco jiného, klamete sami sebe.

Čas je to, co vám umožňuje myslet a správně se rozhodovat. Čas je to, co vám umožňuje spřádat sny a začít pracovat na jejich uskutečnění. Jestliže pracujete osm hodin denně pět dní v týdnu, je čas také tím, co potřebujete, abyste se pustili do svých vlastních záležitostí. Přestaňte jím nesmyslně plýtvat!

4. Opravdu se musíte naučit říkat NE

Je nesmysl dělat si nějaké plány a stanovovat cíle, jestliže přitakáváte všem, kdo vás okrádají o cenný čas ve prospěch své vlastní práce a zájmů. Učte se tvrdě říci Ne. Ano můžete říci pouze tehdy, připadá-li vám to vhodné v tu kterou chvíli. Jinak budete mít tolik priorit, že vám nezbyde žádná. Čas pro svůj sen nenajdete. Odpověď Ne vám zaručí prostor a čas, zatím co Ano vás totálně vyčerpá.

5. Opravdu nepotřebujete ,,ještě jednou“

Výroky typu ,,ještě jednou“ svědčí o nezbytnosti zastavit se. Nikdy to není pouze ,,ještě jednou“. Přestaňte lhát sami sobě a uvědomte si, že budete-li podléhat pokušení, poškodí to zásadně a silně možnost každého úspěchu. Nepotřebujete ještě jeden půlitr piva nebo panáka, nemusíte vidět další díl seriálu a nemusíte proklábosit další hodinu na telefonu nebo viset na síti, abyste ještě více otupili a vyprázdnili svůj život. Dost znamená právě jenom dost. Víc už není třeba.

6. Nejste zas tak důležitá osobnost

Vím, že se snadno podlehne dojmu, že je člověk nějaká veličina, zejména dnes, kdy sociální sítě k tomu každému poskytují spoustu příležitostí. Po pravdě řečeno však ani vy ani já nejsme žádné důležité persony. Naše práce není zas tak prvotřídní. A auto se konec konců nijak zvlášť neliší od všech ostatních. Ani ty sluneční brýle od Gucciho nikoho neohromí. Všichni jsme jenom lidé a v jistém slova smyslu se jeden druhému podobáme. Snížíte-li své ego, budete více přátelští a společenští. Pro lidi je důležité vědět, že se zajímáte o ně a ne jenom o sebe.

7. Objev vlastní jedinečné hodnoty je okamžikem probuzení

Den, ve kterém si uvědomíte, jaký užitek můžete přinést světu, je dnem, který všechno změní. Věnujte co možná nejvíce času zjišťování toho, co můžete světu dát, čím mu být, jak mu prospět. Krátce řečeno: čím můžete nám všem pomoci, co znáte takového, co my neznáme, jaký problém dokážete rozlousknout nejlíp ze všech. Váš den přijde, nebojte se. Chce to jen trpělivost.

8. Čestnost je superpřitažlivá

Přehánění se stalo novým druhem lži. Ustavičné přehánění je však únavné. Jestliže si pravdu přikrášlujete nebo lžete, nakonec to vyjde najevo. Mluvte pravdu, protože je to velmi jednoduché. Nikdy se vám nebude nedostávat slov.

Poctivost vede k efektivní komunikaci a to je to, co pořád ještě neumíme. Problémy vznikají pro nejasnost řeči. Mnozí z nás se dost často vyslovují k něčemu, o čem nemají vůbec žádnou představu. Buďte pro lidi přitažliví svou poctivostí.

9. Každý z nás má své starosti

Proto nemám čas, abych se zabýval těmi vašimi. Proto nikdo déle než vteřinu nevnímá, že jste udělali chybu. Teď jste svobodní. Můžete chybovat a být si jisti, že si nikdo nezapamatuje, že jste něco udělali nesprávně.

Všichni jsme v srdci stále dětmi, které se pokoušejí zkoumat svět a zjistit, co je pravda, a co ne. Všichni se pokoušíme najít smysl života a všichni to budeme dělat i s obrovským rizikem, aniž bychom si uvědomovali, co se může stát.

10. Vaše představa úspěchu se časem může změnit

Když je člověku 18, pokládá za úspěch mít auto. Když je vám 25, je úspěchem dokončit vysokou školu. Když ji dokončíte, máte za úspěch získání dobré práce. Po třicítce pak pokládáte za úspěch mít bydlení a založit rodinu. V padesáti je úspěchem, že děti vyrostly a dokážou se o sebe postarat, v pětašedesátce je úspěch jít do penze. Po sedmdesátce člověk většinou pokládá za úspěch, že ještě žije. Vidění úspěchu se tedy s věkem mění. Zjistěte, co to znamená mít úspěch co možná nejdřív a váš život se bude odvíjet snáze.

11. Používání zkratek typu WTF („Co je to za volovinu?“) z vás dělá tupce

Velmi tupého tupce. Zkratky jsou určeny pro lenochy, kteří se o nic nesnaží. Nepoužívejte je.

12. Když svá slova podpoříte činy, jste supersilní

Stalo se vám, že vám někdo něco slíbil a slovo nedodržel? Budete mu věřit příště? Nebudete. Pokud budete dodržovat své slovo, budete supersilní. Téměř nikdo to nedělá. Místo abyste něco natvrdo slíbili, vzbuďte jen lehké očekávání. Když pak něco uděláte, budou lidé spokojení více, než je třeba. Vyzkoušejte, funguje to.

13. Každý by měl něco vytvářet

Život. Podnikání. Rodina. Romantický vztah. Domov. Jestliže nic nevytváříte, nerostete. Bytost, která neroste, umírá. Jako mnozí z lidí, které jste potkali a kteří zvenčí vypadali jako živí, uvnitř však byli mrtví.

14. Nepracujete ani zdaleka tak moc, jak si myslíte

Ano, to je další lež, kterou se klamete. Většina z nás nemá ani ponětí, co je to skutečně usilovná práce. Hodinu kontrolujeme emaily, pak si dáme přestávku, abychom se za odměnu podívali na něco na YouTube. Usilovná práce znamená tvrdě makat deset hodin a mít před sebou jen sklenici vody.

15. Neděláte přestávky tak často, jak je třeba

Vypadá to skoro jako protimluv čtrnáctky, ale není. Usilovná práce je velmi důležitá, důležité však také je udělat si několikrát do roka přestávku. Když mozek nedobíjíte cestováním, začínáte být moc klidní a nudní. Nuda je to nejhorší ve Vesmíru.

16. Něco odmítnout je občas nezbytná, ale strašně těžká věc

Nicméně je to třeba. Odmítněte něco, pokud se vám to nelíbí. Odmítněte to, čeho máte dost. Přestaňte mluvit a začněte jednat. Nesmiřujte se s něčím, co nechcete dělat. Přestaňte být povolní. Odmítání přivádí k novým možnostem.

17. Být sám sebou je přitažlivé pro opačné pohlaví

Opačné pohlaví zajímá váš pekáč buchet na břiše, auto, peníze nebo oblečení asi tak půl vteřiny. Být sám sebou, být autentický, to je to, co je skutečně přitažlivé. Protože málokdo takový je.

18. Raději odečítejte

Pokud jste někdy nedosáhli svého cíle, pak proto, že musíte více odečítat. Soustředění se dostavuje, když úkoly ubíráte a ne přidáváte. Nemůžete být zaplaveni nekončícím seznamem povinností. To ve vás vyvolá leda pocit, že jste smolař, kterému se nic nepovedlo. Ubírejte a budete mít víc času na cíle, které vás skutečně zajímají. Méně znamená více. Minimalismus je skvělá věc.

19. Ukažte mi své Ferrari a já vám ukážu, co je doopravdy důležité

Potřebujete pocity. To je jediný důvod, proč jste si koupili kus červeného kovu – abyste měli pocit, že jste někdo jiný. Na Ferrari není jistě nic špatného, ale soustřeďte se raději na to, jak v sobě vzbudit pocit, že jste prostě neuvěřitelní.

20. Kdo jsem?

Tuhle otázku si klaďte pořád. Sebeanalýza vám poskytne odpovědi, které jste hledali. Odpovědi, které vás nasměrují správnou cestou a nedovolí vám chovat se nepřiměřeně.

21. Buďte hodní, protože je to vzácné

Buďte dobří, buďte lepší, bez nějakého zvláštního důvodu. Usmívejte se na lidi. Úsměv zvedá životní laťku výš.

22. Sousedi nejsou vaším kompasem

Vypadají úspěšně. Tvrdí, že jsou úspěšní. Pořádají velké večírky pro všechny své přátele, aby se úspěšnými zdáli. Nejspíš se nikdy nedozvíte, jestli opravdu úspěšní jsou. A to je dobře, protože na to, abyste přemýšleli o svých sousedech, nemáte čas. Musíte chystat svůj vlastní večírek s názvem život.

23. Nemluvte, ukažte

Řeč je laciný přítel. Spousta lidí dokáže druhému vymluvit do hlavy díru. Přestaňte mluvit a začněte jednat. Činy, činy, činy! Většina úspěchů pochází z činů.

24. Když utrpíte nezdar, plácejte se po zádech

Správně. Pěkně si to užijte! To je další lekce vhodná k přemýšlení a sdílení s ostatními. Nezdarem můžete pomoci jiným a být užiteční.

25. Nejde o to, kým jste, ale kým se stanete

Netrapte se tím, kým jste dneska. Můžete třeba mít i nějakou viditelnou vadu. Ale to, kým se stanete, je pro přechod na novou úroveň života daleko důležitější.

Zdroj: 1

Loading...

Webový portál Lajkit.cz ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.