Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Lajkit.cz

Minulost a současnost: Evoluce pracovního stolu od roku 1982 zachycena v 55 sekundách

By  říj 21, 2015

Jak naše pracovní stoly vypadaly v roce 1982 a jaké jsou dnes? Co na nich ubylo a co naopak přibylo? Čemu jsme věnovali větší pozornost a čemu dnes? Možná na tyto otázky odpoví úžasně zpracované časosběrné video.

To ukazuje, že z prvních počítačů jsme přešli později i na notebooky, zmizla i kalkulačka (tu už přeci máme v noteboocích, že?), i časopisy se přesunuly do našich počítačů, a tak už nečteme denní tisk, ale spíše denní News na webových stránkách. Šetříme dokonce i lesy, protože knihy už tolik nekupujeme a využíváme elektronických slovníků a odborných knih.

Ani naše poznámky nepotřebují papír a tužku, můžeme je velmi lehce vložit do Bloggeru a ještě se s nimi ochotně podělit s veřejností tím, že tyto poznámky publikujeme.

A globus nebo atlas? To už je dnes asi přežitek, který najdeme snad jen v zeměpisných učebnách. Dnešní děti snad už ani nevědí, co to globus je. Proč? Protože používáme navigační systémy a systém map ve svých počítačích a mobilních telefonech.

Co může mnohé z nás mrzet je to, že dopisování pomocí dopisního papíru a pera je také tabu, v dnešní době moc lidí nepíše dopisy, což je docela škoda. Protože zpětně, když se podíváte na různé druhy pohlednic, různé druhy dopisního papíru či známek, zjistíte, že se v tom dopise skrývá více, než jen dopis od někoho blízkého. Skrývá se v něm také kus doby.

I kalendáře už moc nepoužíváme, také je máme ve svých elektronických zařízeních, které různě spárujeme s kdečím, a tak je máme i po ruce. Co si ale neuvědomujeme je to, že když ztratíme tento telefon, ztratí svou funkčnost nebo nám jej někdo ukradne, nemáme nic. ten papírový kalendář na vaší stěně přece tolik místa nezabírá, aby tam nemohl být, navíc jej můžete doma sdílet se všemi členy rodiny. Přes telefon to ne vždy jde, protože ne každé zařízení to umí.

A tak nám z těch všech pomocníků, které jsme kdysi používali, nezbyl už ani jeden. Každý se dá nahradit nějakým programem nebo aplikací do našich notebooku a telefonů.

A je to špatně? Nebo dobře?

Evolúcia pracovného stola.

Posted by Doba Magazín on 11. říjen 2015

Loading...

Webový portál Lajkit.cz ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.