Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Lajkit.cz

Lidé ji milují, policie jí jde po krku: Podívejte se, co tato žena dělá v okrajových částech města!

By  bře 03, 2016

Tato žena se rozhodla změnit tvář zchátralých a šedých budov ve městě po svém. V šedých městských částech zdobí fasády budov zelenými díly ze živých materiálů - mechů a rostlin - z nichž vytváří výmluvné odkazy pro obyvatele města a kolemjdoucích.

Její myšlenka je však mnohem hlubší, než jen prvoplánově zaujmout kolemjdoucí - snaží se do zchátralých ulic vnést zeleň a život, kterou lidé svou bezohlednou činností vyhnali na okraj. A jaké jsou reakce na tyto odvážné počiny? Veřejnost tento nápad vítá s otevřenou náručí a ženě dokonce vytvořili přezdívku - zelená hrdinka nebo zelená hlídka.

Naopak policie se na její činnost dívá jinak - jde podle nich o ilegální zásah do cizího majetku, který musí být potrestán a stav napraven. Žena navzdory výstrahám dále pokračuje ve své snaze opět vrátit zelenou krásu do bezútěšných betonových kolosů v průmyslových a okrajových částech města. Dokonce se k ní přidali i jiní odvážlivci. Co řeknete na tento odvážný projekt vy?

Chcete-li se zelenou tvorbou inspirovat a vytvořit podobné zelené díla například u vás doma, budete potřebovat:

  • hrst mechu
  • 2 šálky vody
  • 2 šálky podmáslí nebo bílého jogurtu
  • ½ lžičky cukru
  • mixér

Kukuřičný sirup - volitelné postup:

Z mechu odstraňte tolik zeminy, kolik se jen dá a vložte jej do mixéru. Potom přidejte vodu, jogurt, cukr a popřípadě i sirup (způsobí, že hmota bude pevnější a hustší).

Směs rozmixujte, nalijte do kbelíku a pomocí štětce natřete na zvolený povrch. O týden se přijďte na své dílo podívat a uvidíte první výsledky. Postříkejte ho vodou, abyste podpořili rychlejší růst.

Zdroj: tojenapad.sk

Loading...

Webový portál Lajkit.cz ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.