Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Lajkit.cz

Dědictví lidstva zničeno? 12 šokujících fotografií monumentálních syrských památek před a po útocích Islámského státu

By  kvě 01, 2016

Jeden fotograf zdokumentoval některé ze světově proslulých historických památek v Sýrii, které byly zničeny nebo velmi poznamenány ISIS útoky.

Válka v Sýrii si bere svou daň ve všem. Nejen emocionálně, ale také fyzicky. V mnoha situacích lidé bojovali o přežití, když jejich domy, kostely i historické památky byly devastovány.

Mnoho lidí bylo zavražděno, ale také došlo k poškození mnoha památek, jak je vidět na fotografiích fotografa Josefa Eida, který pracuje pro tiskovou agenturu AFP. Před dvěma lety cestoval Eid do města Palmyra, než bylo toto město zničeno. Teď, když je již možné se na místo znovu vrátit, jel Eid zdokumentovat tato místa znovu.

Chrám Bel už nikdy nebude stejný. Podle odborníků budeme schopni obnovit asi třetinu, možná i více, ale do původního stavu tyto památky bohužel nedáme. Zveme všechny archeology, odborníky, aby se přidali a pomohli, protože jde o dědictví celého lidstva.

Chrám Bel

Lidé od bezpečnosti na stejném místě

Chrám Baal Shamin

Pozůstatky chrámu Bel

Zdroj: trueactivist.com

Loading...

Webový portál Lajkit.cz ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.