Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Lajkit.cz

10 neuvěřitelných a tajemných míst planety Země, o kterých zřejmě nevíte...

By  pro 22, 2018

Jen málo lidí si uvědomuje, že existují stále místa na Zemi, kam lidé ještě nevkročili a která jsou s největší pravděpodobností i nadále zcela vyhrazena divokým zvířatům. Mnohá z nich jsou tak vzdálená a nepřístupná, že bude potřeba obrovské množství času, úsilí a dovednosti pro nás, jak jich dosáhnout. A přesto ty, o kterých víme – a viděli jen ze vzduchu – jsou často ohromující ve své kráse.

Loading...

Možná, že pro všechny naše úspěchy, je to právě proto, že tato místa ještě nezažila lidský zásah a zůstanou tak naprosto strhující – místa, která zůstala stejná od úsvitu času nedotčená ve své kráse.

The forest lake, Russia


Přesné umístění tohoto tajemného jezera není známo. Podle některých záznamů jej lze nalézt v oblasti Ruska zvané Tyumen. Jak se to stalo, že sedí hluboko v lese? Nikdo neví...

Tepui, Venezuela

Slovo „Tepui“ znamená „domov bohů“ v jazyce původních obyvatel Gran Sabana, kde se nacházejí tyto neuvěřitelné, zlověstné přírodní struktury.

Honokohau Falls, Maui

Toto odlehlé místo je zalité zelení. Pouhý pohled na to vám dává pocit nádherné krásy, vznešenosti a tajemství přírodního světa. Jen si představte, jaké by to bylo tam cestovat.

The Amazon rainforest

Tento neuvěřitelný, obrovský les se rozléhá přes devět různých zemí v Jižní Americe: Brazílie, Peru, Kolumbie, Venezuela, Ekvádor, Bolívie, Guyana, Surinam a Francouzská Guayana. Je tak obrovský, že lidstvo nikdy nemůže doufat, že prozkoumá celý – nebo pozná vše, co se tam skrývá.

Gangkhar Puensum, Bhutan

Toto je nejvyšší hora na světě, která nebyla zdolána člověkem. Nachází se na sporném území mezi Bhútánem a Čínou, stoupá 7570 metrů k nebi.

Tsingy de Bemaraha, the ’stone forest’ of Madagascar

Tyto skalnaté výběžky a kaňony se tvořily po dobu několika milionů let, převážně pod zemí v podobě obrovských jeskyní. Za ta léta, monzunové deště odplavily metr za metrem vápence, a silné vrstvy křídového sedimentu vytváří tento systém jedinečných a tajemných přírodních mostů, věží a soutěsek, které mohou dosáhnout hloubky až 120 metrů. 

Kerguelen Islands

Ukryt v jižní části obrovského Indického oceánu. Tyto ostrovy jsou velmi daleko od své „domovské“ země Francie. Žádná letadla ani turisté tam nejezdí, a jediný způsob, jak jich lze dosáhnout, je pomocí lodí z ostrova Réunion, v blízkosti Madagaskaru.

Rock Islands, Palau

Pro moderní lidskou civilizaci jsou The Rock Islands odlehlou oblastí na světě, o které prakticky nic nevíme. Nicméně, v určitém okamžiku během posledních několika tisíc let, si můžeme být jisti, že lidé na ně vkročili. Víme to, protože archeologové našli důkazy o tak zvaných „malých lidech“ – odnoži lidstva, kteří mají očividně těžce zakrnělý růst. 

Dallol, Ethiopia

Dnes, těžba soli se koná v blízkosti sopky Dallol, přísně vzato to není nedotčená oblast. Ale bezprostřední okolí sopky je, samozřejmě, neobyvatelné. Fascinujícím způsobem, vědci věří, že mimozemsky vypadající krajina sopky nese nápadnou podobnost k povrchu Io, sopečnému měsíci planety Jupiter.

Palmyra Atoll

Nachází se v rovníkové oblasti Tichého oceánu na jih od ostrovů Havaj. Tento nedotčený ostrov je údajně domovem tajemné, magické síly.

Zdroj: 12

Loading...

Zdroj: 1

loading...

Loading...

Webový portál Lajkit.cz ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.