Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Lajkit.cz

Podívejte se: lidé tleskají Rusku za přístup k nelegálům, iDNES zemi líčí jako zdroj „tisíců džihádistů“

By  dub 20, 2017

Sympatie, které lidé vyjadřují Rusku v souvislosti s rázným potíráním nelegálního přistěhovalectví a bojem proti radikálnímu islamismu, nenacházejí pochopení v redakcích mainstreamových médií.

Server iDNES se nyní pokusil vykreslit Rusko jako „nejislámštější zemi Evropy“ a zdroj „tisíců džihádistů“. Jenže u čtenářů znovu narazil.

Bezmála půldruhého milionu zhlédnutí získalo za čtyři měsíce video televize RT (níže) zachycující v akci příslušníky ruských bezpečnostních složek při razii proti nelegálům v ruském obchodním centru.

Video nekompromisního zásahu ostře kontrastuje s tímto záznamem absolutní bezzubosti a neschopnosti tří švédských policistek při snaze zpacifikovat jediného přistěhovalce.

Ruský způsob uživatelé internetu odměnili téměř jedenácti tisíci „lajky“ a pochvalnými komentáři od anglicky mluvících čtenářů z různých koutů světa včetně Skandinávie, Německa, Kanady či amerického Texasu (citace jsou doslovné):

„Russians knows how to speak their language“ („Rusové vědí, jak s nimi mluvit jejich řečí“)

„that's why we love Russia!“ („To je to, proč miluji Rusko!“)

„Haha GREAT thing Russia !!! Greetings from Finland !!“ (Haha, SKVĚLÁ věc, Rusko!!! Zdravím z Finska!!!)

„The officers don't seem a bit concerned about being sued for excessive force. I love it!“ („Policisté se nezdají být ani trochu znepokojeni, že by mohli být žalováni na použití nepřiměřené síly. Líbí se mi to!“)

„Will Russia, End Up Saving Europe. ..... Again ? ...“ („Bude Rusko nakonec zachraňovat Evropu … znovu? …“)

„I live in the USA and if this ever happened over here the media and all the liberals which are now about 55% of the country would cry, "oh my God, look at what those white supremacist are doing to those poor refugees who are only here to make a better life for themselves!!" The United States is on a quick downward spiral because of political correctness“ („Žiji v USA a kdyby se tohle stalo tady, média a všichni liberálové, kterých je v zemi okolo 55 %, by začali brečet ‚ó můj Bože, podívejte, co dělá tenhle bílý rasista chudákům běžencům, kteří tady jsou jen proto, aby pro sebe vytvořili lepší život!!' Spojené státy rychle sestupují po spirále kvůli své politické korektnosti.“)

„PLEASE, Mr Putin, send some of your police officers into all of our European cities. Our police don't like to be called RACIST so their hands are tied.“ (PROSÍM, pane Putine, pošlete nějaké své policisty do všech našich evropských měst. Naše policie by nerada byla nazývána rasisty, takže jejich ruce jsou svázané.“)

„Germans will suffer for their political correctness.“ (Němci budou trpět kvůli své politické korektnosti.“)

„All of Europe needs to Ally themselves with Russia, If we keep listening to the UN and following their orders without resistance were all gonna end up like Sweden .“ („Celá Evropa potřebuje být spojencem Ruska. Jestli budeme pokračovat v poslouchání OSN a následovat jejich nařízení bez odporu, všichni skončíme jako Švédsko.“)

„God bless Russia!“ („Bůh žehnej Rusku!“)

„Never thought I would cheer Russia's police. Well.... CHEERS!“ („Nikdy mě nenapadlo, že bych povzbuzoval ruskou policii. Dobrá tedy… CHEERS!“)

Podobných komentářů jsou pod videem stovky, ale mnohé jsou pro expresivnost jazyka čtenářů nepublikovatelné. Nedlouho po této „nebezpečné ruské propagandě“ a součásti „ruské hybridní války“ se na serveru iDNES objevil článek, po jehož přečtení má člověk pocit, že Rusko je vzorem multikulturalismu a současně potenciálním zdrojem islámského extremismu. Je nadepsaný titulkem „Nejislámštější země Evropy? Rusko si muslimy předchází, žijí jich tam miliony“.

Autor mimo jiné konstatuje, že „Putin zdůrazňuje, že Kreml je vůči islámu tolerantní a vstřícný“ a cituje Sergeje Lavrova, který pronesl, že Rusko je „jako nadnárodní a multináboženská společnost s dlouhou historií součástí islámského světa“.

Ruského ministra zahraničí se autor článku pokouší přirovnat k politicky korektním představitelům evropské reprezentace. „To nejsou slova nějakého představitele německé strany Zelených nebo západoevropského hlasatele multikulturalismu, ale slova ruského ministra zahraničí Sergeje Lavrova,“ píše autor článku.

Uvádí dále, že „vstřícností vůči islámu nešetří ani Vladimir Putin“ a že „muslimové a islám v Rusku zažívají za vlády Putina nebývalý rozkvět“, což dokládá tisíci postavených mešit pro patnáct milionů ruských muslimů, jejichž počet se zvyšuje nejen vysokou porodností, ale i přistěhovalectvím z postsovětské střední Asie.

Článek naopak nikterak nezdůrazňuje, že Rusko vůči muslimům skutečně uplatňuje rovnoprávný přístup a je k nim tolerantní a vstřícné, pokud dodržují zákony platné na území Ruské federace. Pouze v závěru cituje odborníka, který říká, že Putin je „je velmi tvrdý vůči islámskému extremismu a s ním spojenému separatismu“, vzápětí ale autor textu varuje před „tisíci džíhádisty s pasy Ruské federace“, kteří „se mohou rychle přenést i do západní Evropy.“

Co na to čtenáři? Zde jsou některé komentáře s vysokým ratingem:

„Pane Palato, hned v první větě lehká manipulace? Protože Vy započítáváte i mimoevropské regiony. Víte, rozdíl mezi Ruskem a třeba Francii a Německem je v tom, že v Rusku jsou muslimové "původní" obyvatelstvo, kdežto Západ si je importuje.“

„O tom to je: „Putin zdůrazňuje, že Kreml je vůči islámu tolerantní a vstřícný, ale je velmi tvrdý vůči islámskému extremismu a s ním spojenému separatismu“. Rus proti terorismu tvrdě bojuje, teroristy bez milosti likviduje. Západní politici pouze kladou věnce, zapalují svíčky a semkávají se k ještě větší jednotě. V Sýrii se Rus angažuje také proto, že předpokládá, že se žádní "islamisté" nevrátí.“

„Autor má pravdu. Je jen otázka: proč to takto staví? Že by ho k tomu vedla touha vyvrátit mýtus Ruska jako bojovníka proti islámu? Je na místě poznamenat, že muslimové na území Ruska nejsou žádná nová "náplava" či vlna, žijí tam víc, než tisíc let.“

„No v článku chybí dost podstatná informace, tito muslimové jsou součástí Rusko po staletí (nejde o naplaveninu jako je tomu v západní Evropě) a Rusko je pro většinu z nich jejich vlastí, to se projevilo za 2sv války“

„Na druhou stranou bojují tisíce džihádistů s pasy Ruské federace za Islámský stát v Sýrii a v Iráku a po svém návratu mohou zaútočit i v Evropě.

To je sice pravda, ale Rusové ''své džihádisty'' likvidují co jim bomby stačí už v Sýrii, na rozdíl od EU, která je sem pouští a živí a nechá řádit. Když náhodou jakého odhalí a za včasu chytnou, tak jim hrozí jen směšné tresty po nohaletých nekonečných procesech- Oproti tomu v Rusku, pokud najdou nějakého džihádistu doma, tak se s ním nemazlí i přes absenci trestu smrti, se s ním dovedou vypořádat a eliminovat ho.“

„Začal jsem číst a říkám si, to je ale zase masírka a dočtu na konec a ejhle, hned byla věc jasnější, on to Palata. Uf. ;-D“

Zdroj: ea24.cz

Loading...

Loading...

Webový portál Lajkit.cz ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.