Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Lajkit.cz

Skutečný důvod, proč se Saúdská Arábie rozhodla utnout styky s Katarem

By  čen 08, 2017

Rozhodnutí Saúdské Arábie přerušit kontakt s Katarem by mohlo být předehrou k útoku na malý a bohatý emirát a k získání jeho bohatství, prozradil Sputniku zakladatel Institutu pro záležitosti zálivu, profesor Ali al-Ahmed.

„Předpokládám invazi do Kataru… Dostal jsem zprávy od saúdských vojenských hnutí, které se nacházejí poblíž hranic s Katare“, uvedl v pondělí al-Ahmed. „Saúdové se připravují.“

Al-Ahmed varoval, že rozsáhlá invaze do Kataru by mohla nastat mnohem dříve, než bychom očekávali.

„Sledujte frekvenci bombových útoků v Jemenu… Klíčovým znamením bude, pokud dojde k zastavemí nebo výraznému snížení počtu saúdských leteských útoků proti povstaleckým silám v Jemenu. To by znamenalo, že Saúdové začínají shromažďovat své síly pro náhlý výpad proti Kataru“, prohlásil al-Ahmed.

Prezident Donald Trump a ministr zahraničních věcí Rex Tillerson, který měl během svého 15 letého působení coby předsedy představenstva a generálního ředitele ExxonMobile úzké vazby se saúdskou královskou rodinou, oba podpořili tajnou saúdskou invazi do Kataru, tvrdí al-Ahmed.

„Mám z dobrého zdroje, že Trump již řekl Saúdům, že nebude mít výhrady“, uvedl.

Jestli Saúdové napadnou Katar, budou mít velkou podporu ze strany Egypta, Spojených arabských emirátů a především Království Bahrajnu, které v Perském zálivu hostí pátou americkou flotilu, uvedl al-Ahmed.

„Saúdové jsou na Katary velmi rozzlobení… Saúdové nikdy nedovolí Jemenu mít vlastní nezávislost… Bahrajn Katar nenávidí“, poznamenal.

Vůdci Saúdské Arábie byli odhodláni zabránit Kataru stát se podřízeným satelitem Rijádu, vysvětlil al-Ahmed.

„Saúdové mají dva cíle: Prvním je dostat Katar do podřízené pozice, která je srovnatelná s otroctvím. Za druhé, Saúdové si dělají zálusk na masivní katarské zásoby hotovosti. Touží po nich.“, řekl.

Současná Saúdská vláda se vrátila k principům loupežnictví a piráctví, na kterých postavil otec národu, král Abdelaziz ibn Saúd, celé pouštní království před více než sto lety. „Saúdská Arábie byla založena na principech loupeže a rabování. Takový je původ al-Saúdů: byli to pouštní lupiči a zloději. Pouštní piráti. Nyní opět zoufale touží po penězích“, uvedl profesor.

Prezident Donald Trump dal Saúdům jasně najevo, že očekával, že Spojeným státům přímo či nepřímo zaplatí mnohem větší částky, aby zafinancovali jejich obranu a zároveň fiskálně zatížili Rijád, poznamenal al-Ahmed.

„Saúdové nutně potřebují peníze. Nyní na ně Trump klade nové finanční nároky: vyčerpají své peněžní zásoby. Díky všem těmto závazkům zoufale touží po čerstvé hotovostní infúzi“, řekl.

Al-Ahmed to uzavřel takto: Saúdové jsou odhodláni mít v Kataru vůdčí postavení a ten jim má být zcela podřízen.

Zdroj: 1

Loading...

Loading...

Webový portál Lajkit.cz ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.