Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Lajkit.cz

Česko pošle kvůli uprchlíkům 42 milionů do Srbska a Jordánska

By  srp 22, 2017

Ministerstvo vnitra dnes v tiskové zprávě uvedlo, že vláda dnes schválila jeho návrh, podle kterého Česko pošle 2 milionů korun do Jordánska a Srbska z programu na pomoc uprchlíkům a zemím čelícím migračním tlakům.

V programu je na letošní rok obdobně jako loni připraveno 150 milionů korun. Letos zatím vláda schválila uvolnění 68 milionů korun, které putovaly do Makedonie a Jordánska.

Letos už stát přispěl 40 miliony korun na rozvoj jordánského uprchlického tábora Azrak. Stejnou částku Česko poskytlo i loni. Tyto peníze šly na rozšíření a opravu obydlí pro 31.000 obyvatel tábora. Nyní by Jordánsko mělo obdržet 15 milionů korun na vybudování školicího centra pro oblast azylové politiky, jehož vznik souvisí s řešením dopadů syrské uprchlické krize.

„Počet registrovaných syrských uprchlíků se rovná téměř devíti procentům jordánské populace," uvedl ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) v tiskové zprávě.

Srbsko dostane 27 milionů korun na posílení azylového a migračního systému. Srbsko zápasí s migrační krizí od roku 2015, kdy byla situace v zemi podobně jako v jiných evropských státech nejhorší. Situace se zklidnila v březnu 2016, kdy balkánské země uzavřely své hranice před migranty a uprchlíky.

Vláda vznik programu schválila v roce 2015. Na starosti ho má ministerstvo vnitra. Země Blízkého východu z programu zatím získaly 140 milionů korun. Do balkánských zemí putovalo 77,5 milionu korun.

Zdroj: 1

Loading...

Webový portál Lajkit.cz ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.