Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Lajkit.cz

Něco pro kuřáky. Po tomto rozboru zřejmě přehodnotíte své zvyky, cigarety obsahují papír...

By  lis 16, 2019

Kouříte? Pak byste si toto měli zcela určitě přečíst a udělat si vlastní názor. Českou veřejností se ústním podáním šíří návod na rozbor v tuzemsku běžně prodávaných cigaret, s jehož pomocí si může úplně každý zjistit, že součástí náplně cigaret je papír.

Loading...

Přesněji, ruličkami hnědého papíru připomínající stonky. Proto jsem tento návod sepsal a zdarma nabídl asi deseti nezávislým webům k zveřejnění. Myslel jsem si totiž, že kuřáckou veřejnost tento návod bude zajímat a potažmo i redaktory webů. Překvapením pro mne bylo, že ho nezveřejnil nikdo. Jeden z redaktorů mi pouze poděkoval a další ho odmítl s tím, že v něm chybí rozbor celulózy akreditovanou laboratoří. Redaktor evidentně nepochopil, že tento návod je pro lidi kteří mají vlastní oči, vlastní rozum a ví že zfalšovat jdou i akreditované rozbory. Jinak z oslovených nereagoval nikdo.

Bylo mi to divné a probíral jsem záležitost s kamarádem. Vyjádřil přesvědčení, že těmto redaktorům bourám jejich svět - jejich Matrix, protože kuřáci by si museli přiznat že kouří hezky zabalený odpad a nekuřáci by si museli přiznat že na cigaretách jim smrdí nejvíc papír nasáklý bůhvíčím. Řekl také že i když se zdá že tito redaktoři jsou v opozici vůči Matrixu, ve skutečnosti s ním jsou hluboce provázaní.

Všem kuřákům!

Stává se vám, že žádná z tuzemských značek cigaret vám nechutná na první pokus a musíte si na ni "zvyknout"? Zejména kuřáčtí pamětníci by si měli pamatovat jak za komárů chutnaly "ameriky". Také se vám zdá, že už ani "ameriky" nejsou to co bývaly?

Příčina je jednoduchá, tabák je v cigaretách "nadstaven" papírem. Přesněji řečeno, miniaturními ruličkami na hnědo obarveného, velmi tenkého papíru, které vypadají na první pohled jak tenké stonky tabáku. Délka imitace tabáku činí 10 - 15 mm, průměr do 1 mm..Jsou podezřelé tím že jsou ideálně rovné. Nevycvičené oko tuto imitaci v cigaretové směsi lehce přehlédne. Pokud je cigareta suchá. Pokud ale cigaretu namočíme do vody, začnou se dít divy!

Návod:

1) Z cigarety odlomíme filtr a cigaretu vložíme do skleničky s vodou na cca 12 hodin.

2) Po této době opatrně slijeme vodu tak, aby ve skleničce zůstal všechen "tabák". Všimněte si že voda je zbarvená do krémova či do hněda.

3) Odstraníme papírek a domnělý tabák vyhrábneme na bílý talíř.

4) Potřebujeme dobré osvětlení, dvě pinzety nebo párátka a dobré oči. Kdo nemá, ať použije brýle.

5) Pinzetami oddělujeme jednotlivá vlákna domnělého tabáku od sebe. Tabák, ač byl kolem 12 hodin ve vodě, si uchoval svou barvu. Je nařezán na cca 0,9 mm široké proužky, které jsou různě zprohýbané podle přírodního profilu listu.

6) Dříve nebo později narazíte na podivné chuchvalce něčeho podezřele světlého. Vypadá to jak hlen, nebo snad nějaký druh světlé řasy. To je papír. Pinzetami se ho snažíme z původní ruličky rozvinout. Papír je na většině plochy bílý, pouze na okrajích zůstává zbytek hnědého barviva. Toto barvivo obarvilo vodu kterou jste vylili.

7) Pokud máte dost trpělivosti, odkládejte tabák a papír zvlášť. Po dokončení rozboru uvidíte kolik papíru v cigaretové náplni je. Tento návod není z mé hlavy. Vyzkoušel jsem ho, papíry jsem našel, ale neměl jsem trpělivost dodělat ho. Mám jej od kamaráda, který dělal rozbor cigarety v bílé krabičce, která stojí bezmála stovku. Tvrdil, že rozbor mu trval asi 30 minut a v náplni bylo údajně 50% papíru.

Čím víc light, tím víc papíru! Pokud si výše uvedené ověříte a budete se rozčilovat nad tím že kouříte hezky zabalený odpad, mějte na paměti, že na krabičce cigaret je uvedeno množství:

- cigaret

- nikotinu

- dehtu.

O tabáku ani slovo!

Loading...

Zdroj: 1

loading...

Loading...

Webový portál Lajkit.cz ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.