Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Lajkit.cz

Překvapivá návštěva amerického generála v Izraeli, následoval útok na Sýrii

By  čec 27, 2020

Náčelník generálního štábu USA v Miláně generál Mark Milley v pátek uskutečnil překvapivou návštěvu Izraele, aby prodiskutoval „výzvy Íránu a regionální bezpečnosti“, píše Le Figaro. (Foto: Army.mil)

Loading...

Návštěva se koná v době, kdy izraelská armáda zintenzivnila svou činnost na severní hranici a zasáhla večer vojenské cíle v jižní Sýrii jako odvetu za „střelbu“ ze Sýrie během dne.

Generál Mark Milley hovořil s předsedou vlády Benjaminem Netanjahuem, ministrem obrany Bennym Gantzem a šéfem armády Avivem Kohavim. Večer „bojové vrtulníky zasáhly vojenské cíle v jižní Sýrii. Bylo zasaženo několik cílů, včetně pozorovacích stanovišť SAF a zpravodajských systémů instalovaných na základnách SAF, “uvedlo v prohlášení Izraelské ministerstvo obrany (IDF).

Tyto útoky byly reakcí na „střelbu z území Sýrie“ na Golanské výšiny, které Izrael obsadil během Šestidenní války v roce 1967. Podle syrské státní agentury SANA, Izraelské „rakety“ zasáhly tři cíle, způsobily dvě „drobná zranění“ a lesní požáry. V pátek IDF ohlásilo výbuchy na syrské straně bezpečnostního plotu na Golanských výšinách, které poškodily vozidlo a civilní budovu na izraelské straně. V té době však ministerstvo uvedlo, že není možné okamžitě zjistit, zda se jedná o pokus o útok na izraelské pozice ze strany Sýrie.

Izraelská armáda oznámila v úterý posílení své přítomnosti na severní hranici. Předtím bylo při izraelských útocích jižně od Damašku zabito pět iránských bojovníků, informovala v úterý „Syrská observatoř pro lidská práva (OSDH)“ a libanonské šíitské hnutí Hizballáh, spojenec syrského režimu. Podle izraelských médií šlo o přípravu na možnou reakci Hizballáhu. Izraelská armáda v pátek oznámila, že na severní hranici byly poslány nové posily a uvedla, že „zvýšila úroveň své pohotovosti na možné nepřátelské akce“.

Izraelská armáda „obviňuje libanonskou vládu, že je zodpovědná za všechny akce vycházející z Libanonu“, píše se dále v prohlášení IDF.

Benny Gantz řekl, že návštěva generála Milleye zdůraznila úzké bezpečnostní vazby mezi Washingtonem a židovským státem a varoval, že stát Izrael je „připraven na jakýkoli scénář a jakoukoli hrozbu“.

Zdroj: 1

Loading...
loading...

Loading...

Webový portál Lajkit.cz ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.