Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Lajkit.cz

Putin vyzval k rychlé reakci na rozmístění raket poblíž hranic s Ruskem

By  pro 22, 2020

Rusko nemá v úmyslu rozmísťovat rakety středního a kratšího dosahu v evropské části země ani v jiných regionech Ruské federace, ale bude rychle reagovat na rozmístění raket západními zeměmi poblíž ruských hranic, prohlásil prezident Vladimir Putin. (Foto: Wikimedia)

Loading...

„Nemáme v úmyslu vyrábět a rozmísťovat rakety středního a kratšího dosahu v evropské části Ruska, stejně jako v jiných regionech země. Musíme však být připraveni rychle reagovat na umístění podobných zbraní západními zeměmi poblíž našich hranic. V případě nucené potřeby provést veškerá odvetná opatření, a to co nejdříve,“ řekl Putin na závěrečném zasedání ministerstva obrany.

Prohlásil, že nepochybuje o tom, že to Rusko udělá, „přičemž jak s ohledem na základny příslušných systémů, které nás budou ohrožovat, tak i vůči jejich řídícím centrům“.

Putin rovněž uvedl, že Rusko bude i nadále aktivně rozvíjet ozbrojené síly, a co je nejdůležitější, bude udržovat vysokou bojeschopnost svých jaderných sil. V tomto ohledu dal pokyn zaměřit se na řešení takových klíčových úkolů, jako je „udržení vysoké bojové připravenosti jaderných sil, rozvoj všech složek jaderné triády“. „To je zásadně důležité pro zajištění bezpečnosti naší země, pro zachování strategické parity ve světě,“ dodal.

Na závěrečném zasedání prezident rovněž oznámil, že vojenská aktivita bloku NATO neustále pokračuje. „Vojenská aktivita bloku NATO se nezastavuje, degradace systému kontroly zbraní bohužel pokračuje. Jak víte, Spojené státy pod vymyšlenými záminkami již odstoupily od Smlouvy o protiraketové obraně, ... o Otevřeném nebi,“ řekl.

Ruský ministr obrany, armádní generál Sergej Šojgu sdělil, že intenzita amerických zpravodajských služeb poblíž ruských hranic se v roce 2020 zvýšila o 15 % ve srovnání s předchozím rokem a že USA zvyšují přítomnost svých válečných lodí v Arktidě.

Zdroj: 1

Loading...
loading...

Loading...

celebrity news

Lajkit.cz

 
 

Webový portál Lajkit.cz ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.