Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Lajkit.cz

Vědci z WHO zjistili závažné okolnosti během vyšetřování ve Wu-chanu

By  úno 08, 2021

Odborníci Světové zdravotnické organizace, kteří se zabývají otázkou vzniku covidu-19, objevili v čínském Wu-chanu důležité informace. (Foto: France 24)

Loading...

Nedostatek znalostí o tom, jak se SARS-CoV-2 přenesl od netopýrů na lidi, vyvolal spekulace o tom, že tato infekce údajně mohla uniknout z Wuchanského institutu virologie, kde se nachází laboratoř mající maximální úroveň ochrany. Tyto dohady vyvrátila vědecká skupina, k níž patří zoolog z New Yorku Peter Daszak.

Podle jeho slov vědci učinili řadu objevů během prohlídky rybího trhu ve Wu-chanu. Skupina odborníků, která se skládala ze 14 specialistů, pracovala spolu s čínskými experta a navštívila klíčová místa, kde mohlo dojít k prvním případům onemocnění na konci roku 2019.

„Možná největší vědecký objev od konce SSSR.“ Bloomberg promluvil o ruské vakcíně Sputnik V

Odborníci dospěli k závěru, že wu-chanské tržiště s masem a mořskými plody se nemohlo stát ohniskem nákazy, protože v průběhu dalšího výzkumu byly objeveny případy covidu-19, které neměly nic společného s tímto místem. Nicméně vědci objevili v tomto místě informace, které mohou hrát velmi důležitou roli v procesu vyšetřování. Peter Daszak přitom odmítl sdělit další podrobnosti. Očekává se, že hlavní výsledky vyšetřování budou zveřejněny ještě před jeho odjezdem z Wu-chanu 10. února.

Vědec rovněž uvedl, že viry se přenášejí docela složitě a k tomu, abychom mohli vysledovat jeho původ, potřebujeme hodně času.

„To, co jsem již viděl, svědčí o tom, že existují skutečné stopy, které pomohou vysvětlit, co se původně stalo. Doufám, že dokážeme poskytnout přesné vysvětlení do konce naší návštěvy,” řekl Daszak. Zdroj: 1

Loading...
loading...

Loading...

Webový portál Lajkit.cz ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.