Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Lajkit.cz

Český občan už to déle nemohl vydržet, emigroval do Ruska a požádal tam o politický azyl

By  dub 27, 2016

„Vždycky jsem miloval Rusko. Už od dob Sovětského svazu jsem k vaší zemi cítil silné pouto. Bohužel v dnešní době se do mozků Evropanů denně nalévají potoky lží o Rusku, a to do takové míry, že už v takovém prostředí žít jednoduše nesnesu,“ vysvětlil ruským novinářům své důvody k podání žádosti o azyl v jejich zemi bývalý policista a autor Omluvy ruskému národu, ruskému lidu a prezidentu Putinovi Petr Michalů.

Michalů se na začátku letošního roku proslavil jak v Evropě, tak i v Rusku poté, co média publikovala jeho veřejnou Omluvu ruskému národu. V ní se autor za celý český národ omlouvá za „proamerickou vládní politiku České republiky“.

Čech s neutuchající láskou k východní velmoci 16. dubna letošního roku překročil ruskou hranici. Podle informací, které se objevily na ruském serveru vm.ru ihned po vjezdu do země kontaktoval ruské úřady, na které se obrátil s žádostí o azyl.

Nedlouho poté, co jeho vlak zastavil na moskevské zastávce, Čecha kontaktoval reportér z magazínu Večerní Moskva, aby mu položil několik otázek souvisejících s jeho motivací k příjezdu do Ruska. Michalů novináře ihned ujistil v tom, že „miluje ruskou kuchyni, ruskou kulturu a obecně celou zemi“. Doplnil také to, že sní o životě v Rusku.

Bývalý řidič autobusu a policista ruskému novináři také objasnil, že v Rusku má známé, kteří mu s jeho příjezdem pomohli. „Nejsem žádný blázen a za zlatými břehy jsem do Ruska nepřijel. Jsem si samozřejmě vědom toho, že je vaše země zmítaná ekonomickými problémy, ale strach nemám. Jsem připraven tvrdě pracovat,“ řekl.

„Obyčejní Češi mají Rusko rádi. Ovšem oficiálně máme být nepřáteli. NATO o Rusku mluví jako o hrozbě pro celý civilizovaný svět. O Rusku, které tento svět zachránilo od Hitlera!“ zdůraznil Čech. Také vyjádřil, že nesouhlasí s politikou současné české vlády. Nelíbí se mu prý obecně situace v Evropě. „Českým dětem cpou do hlavy, že nás osvobodili Američané! Přijde vám to normální? Turecko je zas údajně náš odvěký spojenec a slovanské Rusko náš nepřítel, takový nesmysl,“ řekl.

„Neumíte si ani představit, kolik lidí mě v ČR podporuje. Můj příjezd sem je takový experiment; jestli vše půjde hladce, mnoho dalších Čechů bude následovat můj příklad. Bylo by skvělé vytvořit v Rusku českou vesnici! Místa je zde na to dost,“ rozpovídal se o svých plánech přívrženec Putina.

Svůj zážitek z Moskvy Petr Michalů téměř ihned prezentoval na své facebookové stránce. „Obrovský zájem o můj příběh, vysvětluji, co a jak, že my Češi jsme, byli jsme a vždy budeme na straně Ruska, neboť jsou to naši přátelé nejvěrnější a nám nejbližší. Žádní Američané a Turci! Nikdy nepůjdeme proti Rusku, ale vždy s nimi, po jejich boku!“ napsal v úterý večer.

Zdroj: pl.cz

Loading...

Webový portál Lajkit.cz ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.