Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Lajkit.cz

Jamie Oliver vyhrál soud: McDonald’s změní složení hamburgerů

By  čen 28, 2016

Známý kuchař Jamie Oliver vyhrál soudní spor s nejznámější značkou fast food restaurací McDonald’s. Jamie poukázal na to, jakým způsobem firma připravuje oblíbené hamburgery, poté se rozhodli, že recept do budoucna změní.

Do masa přidávají hydroxid amonný, který je pro lidi absolutně nevhodný - přímo toxický. Podle Olivera se tímto způsobem upravuje jídlo pro psy, přičemž jde o mimořádně levnou přípravu potravy.

Zároveň upozornil, že maso od McDonald’s je nekvalitní.

"Který člověk může toto vložit do úst a dokonce s tím krmit i své děti?" Ptá se Jamie Oliver, který se díky svému kuchařskému stylu stal uznávanou osobností.

Jamie znovu připomněl i to, z čeho se dělají smažené kuřecí kousky. Podle něj nejde o skutečné kuřecí maso, ale chrupavky, kůže, vnitřnosti a zůstatky, které se upraví tak, aby alespoň nějak vypadaly a chutnaly.

Po tomto verdiktu jsou na nohou  i další značky rychlého občerstvení. Používání chemikálií a levného masa odmítly fast foody v Jižní Americe.

Americká značka, se kterou soudil Jamie, na své webové stránce po soudním procesu uvedla oficiální stanovisko:

"Cena masa je nízká, protože ho kupujeme od dodavatelů ve velkém množství. Zákazníkům však nabízíme ty nejkvalitnější produkty," uvedli. Konkrétní datum, kdy dojde ke změně receptu na hamburgery, uveden není.

Loading...

Webový portál Lajkit.cz ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.