Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Lajkit.cz

Podezření na Angelu Merkelovou díky tomuto skrytému pozdravu. Týká se jedné tajné organizace...

By  lis 21, 2019

Britský deník Express se pustil v souvislosti se setkáním německé kancléřky Angely Merkelové s jejím britským protějškem Theresou Mayovou do konspiračních teorií. Obě dvě političky prý před kamerami svými prsty signalizovaly, že patří k iluminátům.

Loading...

Existence iluminátů, kteří tahají v zákulisí za nitky, patří k nejoblíbenějším konspiračním teoriím. Společenství „osvícených“ vzniklo údajně v roce 1776, kdy jej v Bavorsku založil jezuitský učedník Adam Weishaupt. Členy organizace bylo mnoho intelektuálů a politiků, kterým se odedávna přisuzoval velký vliv na světové dění. Některé teorie hovoří o tom, že ilumináti stojí za Velkou francouzskou revolucí i revolucí v Rusku před sto lety.

Shodou okolností právě německá kancléřka na veřejných vystoupeních často spojuje palce a ukazováčky k sobě, a vytváří tak vědomě či nevědomě poznávací znamení iluminátů. Konspirační teoretici si tohoto jejího, možná pouhého zlozvyku povšimli již několikrát a britský bulvární deník tato podezření znovu oživil. Zatímco Merkelová je v podezření již dávno, Theresa Mayová začala být podezřívána z příslušenství k iluminátům až letos v létě, kdy se ujala funkce premiérky.

V podezření však upadli zkraje letošního roku i další představitelé Evropské unie. Mimo jiné například předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker. Jak uvádí Express, teoriím o existenci iluminátů a jejich vlivu na světové dění se věnuje zejména server illuminatiRex, který vede známý konspirační teoretik David Icke. Po setkání Merkelové s Mayovou mají tamější příznivci konspirací jasno a nepochybují o tom, že mezi ilumináty patří obě ženy.

Zvláštní sepětí prstů obou rukou je označováno jako „Merkelové diamant“ a německá kancléřka jej používá skutečně často. Již před třemi lety v médiích popírala, že by její gesto mělo nějaké „temné pozadí“. „Vždy jsem řešila, co mám při takových příležitostech dělat s rukama, a nakonec z toho spontánně vzniklo právě toto. Naznačuje to jistou symetrii, ale rozhodně se za tím neskrývá nic dalšího,“ uvedla Merkelová pro německý magazín.

Kromě Merkelové a zmiňované Mayové podle britského deníku občas dělají toto gesto také bývalý premiér země Gordon Brown nebo turecký prezident Recep Erdogan. O existenci a vlivu iluminátů však nepochybují jen klasičtí konspirační teoretici, ale i ti, o kterých byste to na první pohled rozhodně neřekli. Před téměř pěti lety například i „zlatý slavík“ Karel Gott v jednom z rozhovorů uváděl, že „svět ovládají ilumináti nebo osvícenci a také svaté řády a lóže až po mysticko-okultní organizace“.

Zdroj: 1

Loading...

Zdroj: 1

loading...

Loading...

Webový portál Lajkit.cz ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.