Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Lajkit.cz

Proboha, kam to vláda poslala peníze daňových poplatníků? Skandální odhalení z Británie...

By  led 02, 2017

Před několika týdny vzbudila bouři nevole zpráva, podle které český stát rozdělil nevládním „neziskovým“ společnostem v loňském roce šestnáct miliard korun. Mnoho z těchto peněz šlo na tzv. integrační projekty a nikdo přesně neví, jaké výsledky tyto investice přinesou. Ve Velké Británii aktuálně veřejnost zuří poté, co se dozvěděla, jaká „vypečená“ NGO obdržela peníze z jejich daní.

Ve Velké Británii vzhledem k početné muslimské komunitě funguje mnoho desítek nevládních neziskových organizací, které jsou plně pod kontrolou této menšiny. Labouristické i konzervativní vlády jim posílají každým rokem desítky milionů liber z kapes daňových poplatníků. Mnohé z těchto muslimských neziskovek avizují, že se zaměřují na integraci muslimské společnosti. Britská vláda bohužel nemá kapacity zjišťovat si, jak je tomu ve skutečnosti.

Jak píše britský deník Daily Mail, v loňském roce obdrželo ze státního rozpočtu více než 150 000 liber také uskupení muslimských žen Odara. Ta na svých webových stránkách avizuje, že podporuje integraci muslimské menšiny do britské majoritní společnosti. Slova chvály na tuto skupinu pěla i ministerská předsedkyně Theresa May, která se s vedením Odary setkala a nechala se společně se dvěma jejími členkami vyfotit.

May se na fotografii usmívá, ale kdyby věděla, jaké jsou názory a postoje obou žen k demokracii, homosexualitě či Izraeli, patrně by jí na rtech úsměv rychle zamrzl. Podle zjištění Daily Mail obě ženy na svých facebookových profilech nepokrytě publikují homofobní a antisemitské poznámky. Například Ajša Iqbal ve svém facebookovém komentáři tvrdí, že za řáděním šílených střelců na půdě amerických škol stojí Izrael.

Její kolegyně Tasmiah Bing Naeem zase konstatovala, že se nerada zdržuje ve společnosti homosexuálních lidí. „Klidně mě za mé názory třeba zastřelte, ale já prostě homosexualitu neberu. Nezajímají mě argumenty, že se doba změnila,“ napsala Naemm a vedle toho sdílela konspirační video k teroristickým útokům z 11. září 2001 s dodatkem, aby se lidé „dívali a přemýšleli“. Jindy zase napsala, že Alláh by měl zničit sionisty.

Uskupení Odara přitom na svých webových stránkách píše, že „Nechce nikoho soudit, ani diskriminovat. Co můžeme slíbit, je vřelé přivítání“. Ve své činnosti se Odara zaměřuje na „pořádání seminářů osobního rozvoje pro ženy a poskytuje poradenství v oblasti domácího násilí, duševního zdraví a extremismu“. Obě ženy tvrdí, že jejich komentáře byly publikovány před třemi roky a od té doby prý změnily své názory.

Mnozí kritici financování podobných neziskových organizací vyčítají vládě, že přesně neví, komu a k jakým účelům desítky milionů liber každoročně posílá. Zastání se konkrétně této neziskové organizaci nedostalo ani od labouristického poslance Khalida Mahmooda, který je přitom sám muslimem. „Je to další příklad toho, že ministerstvo vnitra doporučuje posílat peníze i organizacím, o kterých nic neví. Je špatné, že takové skupiny dostávají peníze od státu, aniž bychom věděli, jestli má jejich existence nějaký pozitivní dopad na společnost.“

Zdroj: 1

Loading...

Webový portál Lajkit.cz ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.