Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Lajkit.cz

Jaroslav Dušek: O štěstí, dávání a změně starých konceptů mysli

By  říj 19, 2015

Pětiminutový rozhovor s Jaroslavem Duškem o daru, štěstí a změně starých konceptů mysli.

„Štěstí je stav, ve kterém člověk dělá to, co miluje a miluje to, co dělá. Tudíž to, co dělá je pro něj odměnou. To znamená, že pokud se ti daří dělat to, co miluješ a milovat, co děláš, potom pociťuješ štěstí.“ ~ Jaroslav Dušek

Proto bychom si měli vybírat práci ne podle peněz, které nám to přináší, ale hlavně a především podle toho, co nás naplňujeme, co chceme dělat. Možná to nebude hned spojeno se zmíněným pocitem štěstí, ale vždycky se tomu můžeme o kousek přiblížit a jednou to bude třeba ten úžasný pocit štěstí, kdy budeme dělat to, co milujeme a budeme milovat to, co děláme. A peníze budou to poslední, na co si vzpomeneme.

Jaroslav Dušek také zmiňuje rozdíl mezi bělochy a indiány:

Běloši jsou uchvácení obchodováním. Lidé obchodují se vším. Obchodují i s tím, co nám dává příroda, to, co není ničí. To je jako bychom prodávali vzduch, sluneční svit apod. Jsme naprosto zahloubáni do obchodního smýšlení. Proto uvažujeme tak, že je nevýhodné něco někomu dát, protože očekáváme něco také. Přitom je vlastně už jen samotný pocit darování někomu obohacující.

Loading...

Webový portál Lajkit.cz ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.