Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Lajkit.cz

Ze slunečného Soči odjela kyselá Merkelová...

By  kvě 11, 2017

Zamaskovat rozmrzelou vizáž se německé kancléřce při odjezdu z ruského Soči moc nedařilo. Důvodů zveřejňovaných bylo hned několik, ale prosákl i důvod, proč se za poslední měsíc německá Frau Kanzler zmítá v protiruské hysterii více než před tím. Důvod se jmenuje Barbarossa-2 a podpisy pod ním.

Pro zpřehlednění situace je třeba se vrátit do roku 2014 v australském Brisbany na setkání G-20. Tehdy ruský prezident předčasně jednání opustil. Možná neviděl důvod proč opakovat něco, co nelze dokázat, že něco někde není, protože to tam není. Šlo o ruskou armádu na jihovýchodě Ukrajiny, no a samozřejmě o Krym. Ale měl tam být přítomen i jiný moment, moment posměšného německého vyhrožování Rusku a zveličování jeho vojenských slabin „západními partnery“. Naštěstí, ruští liberasti neumějí zrovna držet jazyk za zuby a tak si museli tahat triko. Tím tehdy něco přece jen prosáklo.

Kdo chce ten ví, jakým úžasným růstem Rusko prošlo i přes značné potíže a to nemohlo nezanechat stopy na vztazích západní Evropy vůči Rusku. A zatímco se Evropa polehounku hroutí, Rusko vzrůstá podle většiny parametrů. A Andělku čekají volby, takže v souvislosti s pošramocenou politickou pověstí s migranty se snaží honit „body“ kde může.

Takže setkání v Soči se stalo přerušením tříletého celibátu nevkročení do Ruska a prezident Putin vedl na pobřeží Černého moře čtyřhodinový rozhovor s německou kancléřkou Angelou Merkel. Tisková konference byla opravdu překvapivá, protože Merkelová nedodržela ani tu povinnou míru doplomatického protokolu. Aniž by se slovem zmínila o upálených obětech v Oděsse, na které vzpomínali Rusové po celém světě, začala něco deklamovat o porušování práv homosexuálů v Čečensku. Osobně se domnívám, že Ramzan Kadyrov to s nimi dokáže pořešit sám, bez přispění západních mocnosti. A byla to právě Oděssa, jejíž památku Putin na tiskové konferenci Merkelové připomněl.

Během rozhovoru ale mělo probehnout i to, co na tiskové konferenci rozhodně zaznít nemohlo. Merkelová měla podle dobře informovaného zdroje na schůzce říct: «Ale Vladimíre, Vy přece blafujete, vždyť nemáte dost sil soupeřit s USA. Vaše rakety prostě do Ameriky nedoletí.» A měla to být podobná slova, která nejspíš v jiném sledu ale v podobném smyslu zazněla před 2,5 lety v Austrálii.

Tentokrát ale, po zhruba tříminutové pauze, kdy se Putin upřeně díval na kancléřku (a nejspíš si to leckdo dokáže představit v zářivých barvách), vytáhl z aktovky plán vypracovaný v Pentagonu a schválený a podepsaný VŠEMI ČLENSKÝMI ZEMĚMI NATO (tedy i zástupcem ČR). Plán má velmi «originální» pracovní název Barbarossa-2 (ruské zpravodajské služby se docela vytáhly). Podle tohoto plánu, bylo Rusko rozděleno na konkrétní sféry vlivu a podle toho mělo být okupováno některými zeměmi Aliance v klíčových centrech. Jak dlouho Rusko ten plán má v rukou, lze jen těžko odhadout, ale hysterická rusofobní nervozita Angely Merkel trvá zhruba měsíc. Ten plán totiž navíc potvrzuje, že to není Rusko, kdo si přeje válku, ale opak je pravdou, tentokrát podepsanou zástupci všech členských zemí agresora.

«Je to Váš podpis?», zeptal se Vladimír Vladimírovič. Blonďatá Makrelka zrudla a jen přikývla hlavou.

…«Takže si řekněme, možná, že do USA rakety nedoletí, ale k základnám NATO na území Německa doletí zcela určitě, za to vám ručím. Pravda, může se stát, že se sem tam něco sekne a a netrefí, takže místo základny dopadnou někde v Mnichově nebo ve Frankfurtu. To už je ale vis major», měl říct podle důvěrného zdroje ruský prezident.

Tím bylo setkání ukončeno a paní kancléřka se s velmi kyselou vizáží odporoučela ze slunečného Soči. Teď uvidíme, za jak dlouho a jak zareagují ti pod tou čtyřcípou hvězdou.

Zdroj: 1

Loading...

Loading...

Webový portál Lajkit.cz ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.