Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Lajkit.cz

Euro a muslimy v Česku nechceme, řekl Babiš agentuře Bloomberg

By  čen 26, 2017

Předseda hnutí ANO a exministr financí Andrej Babiš v rozhovoru pro agenturu Bloomberg řekl, že Česká republika v dohledné době nepřijme euro, pokud hnutí ANO vyhraje říjnové parlamentní volby.

"Žádné euro. Nechci euro. Euro tady nechceme," řekl Babiš. "Každý ví, že je to krachující podnik. Je to o naší suverenitě. Chci českou korunu a nezávislou centrální banku," prohlásil šéf ANO.

Česko v loňském roce, kdy Babiš vedl ministerstvo financí, dosáhlo rekordního rozpočtového přebytku, a to i díky přílivu peněz z EU. Babiš ale Bloombergu řekl, že vyrovnané státní hospodaření nepovažuje za mantru. Nestaví se proto proti půjčování peněz, pokud by to přineslo hospodářský růst, vyšší platy, růst hrubého domácího produktu či větší utrácení.

Babiš tvrdí, že svým hnutím ANO inspiroval vítěze francouzských prezidentských voleb Emmanuela Macrona, se kterým se v loni v únoru setkal. "Ptal se mě na mé hnutí," řekl Babiš. Na upřesňující dotaz, zda tak Babiš a ANO posloužili Macronovi jako vzor, odpověděl podle Bloombergu: "Ano. Macron se vydal v mých stopách."

Bloomberg v této souvislosti upozornil, že na rozdíl od Macrona, který chce urychlit unijní integraci, spolupracovat s Německem na řešení migrační krize či posílit euro, zastává Babiš opačné postoje.

Babiš odmítá také kritiku Evropské komise, která s Českem kvůli odmítání dohodnutých azylových kvót zahájila řízení. "Pokud bude v Bruselu více muslimů než Belgičanů, je to jejich problém. Tohle ale tady nechci. Nebudou nám říkat, kdo by zde měl žít," prohlásil.

Zdroj: 1

Loading...

Loading...

Webový portál Lajkit.cz ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.