Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Lajkit.cz

Merkelovou na východě Německa vypískali. Zrádkyně národa, vypadni, znělo z davu

By  zář 07, 2017

Středa byla pro německou kancléřku Angelu Merkelovou dosud nejhorším dnem v předvolební kampani. V saském Torgau a braniborském Finsterwalde její odpůrci vypískali

Už před příchodem Merkelové na náměstí v polabském Torgau vyřvávali podle DPA stoupenci krajně pravicové Národnědemokratické strany Německa (NPD) a pravicově populistické Alternativy pro Německo (AfD) a pak bučeli během celého jejího projevu.

Merkelová ve svém zhruba půlhodinovém proslovu hovořila mimo jiné o daňové politice, boji proti terorismu a šancích na vzdělání.

Šéfka CDU se ale nenechala rozhodit výkřiky jako "zrádkyně národa" nebo "vypadni". Hned na začátku projevu se Merkelová nepřímo obrátila na protestující. V jiných zemích by prý byli lidé rádi, kdyby mohli demonstrovat za tak demokratických podmínek. "A proto můžeme být vděční, že dnes v Německu máme demokracii a svobodné volby. Jiné národy o tom jen sní," prohlásila.

V braniborském Finsterwalde o něco později večer pak byla přijata hlasitým pískotem, který provázel celou její následující řeč. "Merkelová musí pryč", hulákali narušitelé předvolební akce s transparenty jako "Uzavřete hranice" nebo "Banánová republika". Dva muži ve věku 36 a 39 let podle policie hajlovali a nyní je proti nim vedeno vyšetřování, stejně jako proti dalším dvěma mužům, kteří se do ostatních účastníků shromáždění pustili pěstmi.

Zároveň ale Merkelové tleskaly stovky jejích příznivců, když vcházela na řečnickou tribunu.

Merkelová při setkání s voliči čelí pískotu a nadávkám poměrně často. Například i na konci srpna v Quedlinburgu na ni její odpůrci, kteří byli z řad příznivců protiimigrační AfD, pískali a křičeli, že je lhářka a zrádkyně národa.

Zdroj: 1

Loading...

Webový portál Lajkit.cz ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.