Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Lajkit.cz

Další konspirační teorie potvrzena. Dalajláma je majetek CIA

By  pro 29, 2016

Že je tibetský Dalai Lama majetek CIA byla jen konspirační teorie, ale nyní to bylo potvrzeno jako fakt deníkem Los Angeles Times a samotnou agenturou.

Že je tibetský Dalai Lama majetek CIA byla jen konspirační teorie, ale nyní to bylo potvrzeno jako fakt deníkem Los Angeles Times a samotnou agenturou.

Tím se dostáváme k otázce, kolik z toho, co média považují nyní za teorii, skončí později jako fakt? Kolik z toho, co média považují za „falešné zprávy“ právě teď, skončí později jako přesný popis události?

Stručně řečeno, co jim dává pravomoc určit, co je skutečné a pravdivé, když jejich vlastní žurnalistické normy a morálka zahrnují sdělování na chvíli pouhých polopravd jejich čtenářům?

Zprávy The Los Angeles Times:

Po většinu 60. let 20. stol. CIA poskytovala tibetskému exilovému hnutí 1,7 milionu USD ročně na operace proti Číně, včetně roční podpory ve výši 180.000 USD pro Dalai Lamu, podle nově zveřejněných amerických zpravodajských dokumentů.

Peníze pro Tibeťany a Dalai Lamu byly součástí celosvětového úsilí CIA během studené války na oslabení komunistických vlád, zejména v Sovětském svazu a Číně. Ve skutečnosti, vládní výbor USA, který schválil tibetské operace také povolil katastrofální invazi v Zátoce Sviní na Kubě.

Dokumenty, které byly zveřejněny minulý měsíc ministerstvem zahraničí, dokládají historické pozadí dnešní situace v Tibetu, v niž Čína nadále obviňuje Dalai Lamu z toho, že je agentem cizích sil, které usilují oddělit Tibet od Číny.

Program CIA zahrnoval podporu tibetských partyzánů v Nepálu, tajného vojenského výcvikového prostoru v Coloradu, „tibetské domy“ založeny na podporu tibetských kauz v New Yorku a Ženevě, vzdělání pro tibetské agenty na Cornell University, a zásobování pro průzkumné týmy.

Slyšeli jste to? Víte, co to je? Snažíme se tomu přijít na kloub.

Zdroj: 1, 2

Loading...

Webový portál Lajkit.cz ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.