Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Lajkit.cz

Zřícení TU-154 do Černého moře: teroristický čin nebo tajná operace NATO?

By  pro 30, 2016

I když ruská oficiální místa dosud popírají výbuch na palubě letadla, pravda.ru, která rozhodně není žádným "alternativním" zpravodajstvím, vydala následující článek. Umíte si představit, že by nějaké české "oficiální" zpravodajství přineslo zprávu odporující oficiální verzi?

Ruské Ministerstvo dopravy zatím nezařadilo teroristický útok mezi své verze o důvodech zřícení vojenského letadla TU-154 do Černého moře. Ale některé jejich verze nesedí: Počasí, chyba pilotáže, technický stav. V tuto chvíli již víme, že počasí bylo výborné, piloti zkušení a letadlo technicky v pořádku. Situace po zřícení letadla TU-154 do Černého moře připomíná silně situaci po zřícení ruského civilního letadla nad Sinajským poloostrovem - tehdy Federální úřad pro bezpečnost vydal oficiální oznámení o teroristickém útoku až dva týdny po katastrofě. A je zde ještě jedna verze - radioelektronický útok.

Černé skříňky nemusejí poskytnout odpověď na to, zda šlo o teroristický útok. http://www.pravda.ru/news/accidents/26-12-2016/1321146-crash-0/?mode=preview&t=0.6001802676636541 Podobně tomu bylo i při vyšetřování katastrofy letadla nad Sinají: specialisté až později našli stopy dvoukomponentní výbušniny v plechovce s colou schované v kapse sedadla. „V letadle bylo samospouštěcí zařízení, které způsobilo explozi o síle 1,5 kg trinitrotoluenu. Důsledkem bylo rozpadnutí letadla za letu. To vysvětlilo důvod, proč fragmenty letadla byly rozptýleny po tak rozsáhlém území," jak tehdy řekl ředitel FSB Bortnikov.

Letadlo TU-154B Ministerstva obrany, let RA 85572, se 25. prosince 2016 vzneslo z vojenského letiště Čkalovskij u Moskvy. Bylo na cestě do Damašku, s doplněním paliva v Mozdoku, po běžné trase: přes Kaspické moře, Irán, Irák a celou Sýrii. Letiště Mozdok bylo uzavřeno, a letadlo se tedy muselo vrátit 408 km opačným směrem na letiště Adler u Soči, i když při cestě mělo i jiná fungující letiště (Mineralnyje Vody, Nalčik, Machačkala). V Adleru prý pasažéry dvě hodiny nepustili z letadla. Také tam prý nikdo do letadla nenastoupil ani nic nebylo přidáno do nákladu. Letadlu bylo pouze doplněno palivo, a poté v 5.25 ráno opět vzlétlo. O dvě minuty později, v 5.27 ráno let RA 85572 přestal reagovat na dispečery a zmizel z obrazovek radarů.

Při jednom z brífingů Ministerstva obrany bylo na mapě ukázáno, že letadlo zmizelo z obrazovek radarů ihned poté, co provedlo obrat o 180°. Avšak flightradar24 http://www.pravda.ru/accidents/factor/catastrof/26-12-2016/1321175-samolet-0/priroda.inc.ru/tv/nebo_online.html, v reálném čase tento manévr neukázal. Byl snad vypnutý transpondér? Proč? Je možné, že ho někdo deaktivoval?

Po katastrofě byly trosky letadla rozesety na velké ploše 10-12 čtverečních kilometrů. Bylo to kvůli mořským proudům, anebo kvůli explozi? Ministerstvo dopravy však sdělilo, že verze o teroristickém činu není mezi prioritními. Odmítla ji i FSB. http://www.pravda.ru/news/accidents/26-12-2016/1321157-fsb-0/?mode=preview&t=0.41928313376979753

Jaké jsou základní verze? Chyba pilotů, technická závada a chybné uložení nákladu na palubě. Pokud jde o pilotáž, velitel letadla TU-154 Roman Volkov měl nalétáno více než tři tisíce hodin a na leteckou základnu Hmeymim v Sýrii po dané trase letěl několikrát. Navigátor Alexander Petuchov byl vyznamenán Řádem za statečnost za přistání s neovladatelným TU-154 v roce 2011.

Podle ohlasu expertů se letadlo TU-154 nerozpadne ve vzduchu jen tak bezdůvodně. Letadlo je konstruováno tak, aby vydrželo námahu mnohokrát přesahující běžné letové podmínky. Veškeré jeho bezpečnostní systémy jsou ztrojené. Stárnutí a únava kovu nejsou pro toto letadlo významné, protože součástky jsou vyměňovány. Nesprávné vycentrování nákladu? Ale v tom případě by nebyl takový rozptyl úlomků.

Havárie letadla začala v letové rychlosti asi 300 km/hod, ve výšce asi 1 200 m, jak je standardní po dvou minutách letu. „Kdyby vznikl třes letadla nebo podivné zvuky, někdo z členů posádky nebo pasažérů by to ohlásil,“ řekl Pravdě letec Anatolij Knyšov, hrdina Ruska.. „Každý pasažér má telefon, takže i kdyby to trvalo 15-20 sekund, k nějakému ohlášení by to stačilo. Ale soudě dle toho, že nikdo nedokázal žádným způsobem ohlásit situaci na palubě a stav techniky, svědčí to o okamžitém a náhlém zničení letadla,“ řekl expert. http://www.pravda.ru/news/accidents/25-12-2016/1321101-knyshov-0/

Mnozí specialisté vyjádřili, že povaha úlomků a jejich rozptýlení nad rozsáhlou oblastí hovoří pro explozi na palubě. Ve vodě byl například nalezen utržený přední podvozek. Tato část letadla se okamžitě po startu zatahuje a zůstává během letu v krytu - gondole. Bylo snad v tomto krytu něco, co způsobilo, že se tato část oddělila?

Na události je zvláštní i to, že šlo o letadlo patřící ruskému Ministerstvu obrany, a jeho pasažéři nebyli běžní pasažéři. Byly to celebrity, lidé v Rusku velmi známí. Kdo mohl pronést do letadla bombu? Zřízenec letiště v Moskvě nebo v Adleru, podobně jako tomu bylo na letišti Šarm el-Šejk v Egyptě? Mohli poslat tento dárek do Sýrie v zavazadlech umělců, nebo dokonce doktorky Lízy?

Zdroj Interfaxu sice ubezpečil, že letiště Čkalovskij u Moskvy je známo jako přísně střežené vojenské zařízení, kde není možné pronést na palubu letadla bombu, a že letiště Adler u Soči je civilní i vojenské, proto je i tam úroveň ochrany vyšší než na běžných letištích. Ale jiný názor má letecký instruktor Andrej Krasnoperov: „Létal jsem z Čkalovského na východ, a prohlídky nebyly žádné, bezpečnostní opatření horší než na civilních letištích. Pokud jste letěli někdy vojenskou dopravou, tak to sami víte.“

Pokud to byl teroristický čin, pak to spadá do jedné linie se zavražděním velvyslance Andreje Karlova v Ankaře. Je možno za tím vidět prohlášení mluvčího americké diplomacie Johna Kirbyho, že Rusko zažije ztráty ještě více letadel a ještě více mrtvých, pokud nezastaví operace v Sýrii. http://www.pravda.ru/news/world/29-09-2016/1314488-usa-0/

Poznamenejme ještě, že vypnutí transpondéru a komunikačního systému lze vysvětlit ještě jiným způsobem. Den před tragédií vplul do Černého moře francouzský výzvědný koráb Dupuy de Lôme, který dokáže radiovým impulsem deaktivovat veškerou elektroniku letadla. Tato praxe je široce užívána Izraelem, zejména ve vztahu k ruským letadlům v Sýrii.

Bylo též sděleno, že těla obětí katastrofy měla na sobě záchranné vesty. To znamená, že posádka letadla stačila varovat pasažéry, ale nestačila nahlásit situaci dispečerům? To by hovořilo pro verzi o radioelektronickém útoku. A to už by nešlo o terorismus, to by byla válka s NATO.

Je tu ještě jedna otázka: proč vyslali vojenský umělecký soubor do země, kde se dosud nevzdaly desítky tisíc po zuby ozbrojených primitivů trénovaných instruktory NATO? Ze sebeuspokojení, že už jsme všechny porazili? To se zračí ve slovech presidenta, že „jsme silnější než jakýkoli agresor“, i v prohlášení předsedy Rady obrany a bezpečnosti federace Viktora Ozerova, který již několik hodin po tragédii prohlásil, že „je vyloučeno, aby šlo o teroristický čin“. http://www.pravda.ru/news/accidents/25-12-2016/1321097-collapse-0/

Jim Stone http://82.221.129.208/baasepagek3.html:

Podle mě to mohlo být takhle: Letadlo bylo elektronicky uneseno a dálkovým řízením donuceno provést obrat o 180°, takže vznikla gravitační síla, která převýšila strukturální limity letadla. Trollové mluví o „poruše vztlakových klapek“ a dalších nesmyslech. Jelikož to jsou právě klapky, které nutí letadlo k obratu a tím dochází ke vzniku velké gravitační síly, vsadím se, že tímto údajem Rusové tiše naznačují, že moc dobře vědí, že letadlo bylo elektronicky uneseno a řízeno k destrukci. Pokud nebylo zničeno gravitační silou, pak obrat, který nebyl ruským radarem zaznamenán, mohl stačit k tomu, aby rychlost letadla, která byla pouhých 300 km/h, klesla pod vztlakovou úroveň a letadlo spadlo do vody, protože ostrý obrat sebere hodně rychlosti. Takže ať to bylo tak nebo tak, máme před sebou elektronické zničení letadla, ať už se rozpadlo ve vzduchu nebo ne.

Zdroj: 1, 2

Loading...

Webový portál Lajkit.cz ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.